sport

حداقل ۱۰۵ ورزشکار از ۳۸۷ ورزشکار روس تاکنون از المپیک ریو محروم شده‌ند زیرا با دوپینگ سیستماتیک در روسیه در ارتباط بوده‌اند.

جی پلاس، فدراسیون‌های جهانی کانو، قایقرانی، شنا و فدراسیون رویینگ تاکنون لیست ورزشکاران محروم روسیه را اعلام کرده اند.

سخنگوی ولادیمیر پوتین اعلام کرده است که پوتین قصد دارد با تیم المپیک روسیه دیدار کند.

پیشتر ورزشکاران روسی که محروم شده‌اند از رشته دوومیدانی هستند. تعداد این افراد ۶۷ نفر است.

در بین ورزشکاران محروم شده یولیا افیموا قهرمان شنای این کشور و الکساندر دیاچنکف قهرمان کانوی این کشور جزو چهره‌های شاخص هستند.

کمیته بین‌المللی المپیک با محرومیت کامل روسیه از المپیک مخالفت کرده اما قوانین سختی برای دادن مجوز به ورزشکاران روس برای شرکت در المپیک وضع کرده که باعث محرومیت بسیاری از آنها می شود.

فدراسیون کانو بعد از محروم کردن ۵ ورزشکار کانوی روسیه اعلام کرد: فدراسیون کانو هر ورزشکاری که خارج از قوانین عمل کرده باشد از مسابقات حذف می‌کند.

الکسی کرو واشکف، آندره کرایتور، النا آنیوشینا و ناتالی پودولسکیا دیگر ورزشکاران کانویی هستند که محروم شده‌اند.

فدراسیون جهانی قایقرانی نیز پاول سوزیکین قایقران روس را محروم کرده است زیرا نام او در گزارش مک لارنس آمده است. ۶ قایقران دیگر روسیه از سوی این فدراسیون مجوز حضور در المپیک را کسب کرده‌اند.

فدراسیون جهانی پنچ گانه نیز نام دو ورزشکار روس را در بین ورزشکاران محروم شده اعلام کرد. این دو نفر ماکزیم کوستف و الیلیا فرولوف هستند. این در حالی است که الکساندر مارکین والیبالیست روس به رسانه‌های محلی اعلام کرد که به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ‌اش برای مصرف ملدنیوم محروم شده است.

رییس فدراسیون کشتی روسیه نیز در مصاحبه با R-SPORT اعلام کرد که ویکتور لبدوف به دلیل دوپینگ در سال ۲۰۰۶ احتمالا محروم می شود.

اکاترینا کونوا قهرمان پرش سه گام روسیه بعد از محرومیت اعلام کرد که در این باره به دادگاه عالی ورزش اعتراض می کند.

خبر خوب برای روسیه این است که تیم جودو و تیراندازی این کشور برای حضور در المپیک تایید شدند.

تیم بدمینتون روسیه نیز اعلام کرده است که از سوی فدراسیون جهانی تاییدیه گرفته و می تواند در المپیک شرکت کند.

پیش از این تیم تنیس، تیروکمان و اسب سواری روسیه از سوی فدراسیون‌های جهانی تایید شده‌اند. البته دادگاه‌های ورزش باید این تیم‌ها را تایید کنند تا بتوانند در المپیک شرکت کنند.

منبع: ایسنا

کدخبر: 267921
ارسال نظر

موضوعات داغ