sport

تیم کشتی ساحلی جوانان ایران با کسب ۳ مدال طلا قهرمان مسابقات جهانی رومانی شد.
جی پلاس، رقابت‌های کشتی ساحلی جوانان قهرمانی جهان روز گذشته (شنبه) در شهر ساحلی فازانا کرواسی برگزار شد که در پایان تیم ایران که با ۳ نماینده (از ۴ نماینده) در این رقابت‌ها حاضر شده بود توسط رضا آقاجانی، پیمان حیدری و محسن سیر به مدال طلا رسید و عنوان قهرمانی را نیز از آن خود کرد. تیم‌های کرواسی و یونان نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

* نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

رضا آقاجانی نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم در کشتی نخست گیراگوس ستویریادیس از یونان را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد. آقاجانی در مبارزه دوم نیز سیلوین واسیل استویسا از رومانی را ۳ بر صفر مغلوب کرد و به فینال راه یافت. وی در دیدار فینال نیز از سد کشتی‌گیری از استونی گذشت و صاحب مدال طلا شد.

پیمان حیدری کشتی‌گیر وزن ۸۰ کیلو گرم ایران در دیدار اول کریستین فابیانا از نروژ را در کمتر از ۳۰ ثانیه با امتیاز ۳ بر صفر مغلوب کرد. حیدری در مبارزه دوم اسکورس مارکو از کرواسی را نیز در کمتر از ۳۰ ثانیه شکست داد و راهی دیدار پایانی شد. حیدری در دیدار فینال با شکست حریف نروژی قهرمان شد.

محسن سیر نماینده وزن مثبت ۸۰ کیلوگرم در مبارزه نخست خود کوین آس از استونی را با امتیاز عالی ۳ بر صفر شکست داد. وی در کشتی بعد پیتریدیس چریستوس از یونان را ۳ بر صفر مغلوب کرد. نماینده کشورمان در مبارزه سوم خود پاپاندوپولوس الکساندروس از یونان را نیز ۳ بر صفر شکست داد و به فینال مسابقات راه یافت. وی در دیدار پایانی نیز کشتی‌گیری از کرواسی را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

مسابقات بزرگسالان نیز امروز (یکشنبه) برگزار می شود.

منبع: روابط عمومی فدراسیون کشتی

کدخبر: 257047
ارسال نظر

موضوعات داغ