sport

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا - تایلند

با راهیابی مهدی علیاری، رامین طاهری و امیر قاسمی به فینال اوزان خود و همچنین زیدوند و بویری به دیدار رده‌بندی، شاگردان محمد بنا در روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا شانس کسب ۳ مدال طلا و ۲ برنز را خواهند داشت.

جی پلاس، در پایان مرحله مقدماتی روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در شهر بانکوک پایتخت تایلند مهدی علیاری، رامین طاهری و امیر قاسمی منجزی در اوزان ۹۸، ۸۰ و ۱۳۰ کیلوگرم فینالیست شدند و بویری و زیدوند به دیدار رده بندی اوزان ۶۶ و ۷۵ کیلوگرم راه یافتند.

در وزن ۶۶ کیلوگرم مهدی زیدوند پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل چوئی از کره جنوبی با نتیجه صفر بر ۳ شکست خورد، اما با توجه به حضور حریفش در فینال زیدوند، برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به مصاف گائو گان ژانگ از چین می‌رود. در این وزن چوئی از کره جنوبی و آسخات ژانبیروف از قزاقستان فینالیست شدند.

در وزن ۷۵ کیلوگرم پیام بویری در دور نخست رابع خلیل از فلسطین را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۲ بر صفر جون جی نا از چین را مغلوب کرد، اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۴ بر ۶ مغلوب دوژان کارتیکوف از قزاقستان شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. بویری برای کسب مدال برنز به مصاف شرمت پرمانوف از ترکمنستان می‌رود. دلیش‌جان توردیف از ازبکستان و کارتیکوف از قزاقستان فینال این وزن را برگزار می‌کنند.

در وزن ۸۰ کیلوگرم رامین طاهری در مسابقه نخست یویا می تا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. وی در مرحله یک چهارم نهایی آشیت دل محمداف از قزاقستان را با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب کرد و راهی نیمه نهایی شد. طاهری در این مرحله دن هیو از ویتنام را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و به دیدار پایانی راه یافت. حریف وی دیدار فینال آیشان از چین است.

در وزن ۹۸ کیلوگرم مهدی علیاری در دور اول ارسلان ساپار ممداف از ترکمنستان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ محمد ابراهیم عبدالفتاح کشتی‌گیر مصری الاصل تیم بحرین را مغلوب کرد. علیاری در مرحله نیمه نهایی مقابل سنگ جون کیم از کره جنوبی با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به دیدار نهایی راه یافت. وی در فینال به مصاف هاردیپ از هند می‌رود.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی‌ منجزی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر کاظم بایف از قزاقستان را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی مامین جان عبداله‌یف از ازبکستان را با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب کرد تا در فینال به مصاف مرات رامانوف کشتی‌گیر مطرح قرقیزستانی برود.

منبع: روابط عمومی فدراسیون کشتی

کدخبر: 240949
ارسال نظر

موضوعات داغ