sport

مهدی خدابخشی با انصراف نماینده ساحل عاج به مدال طلای وزن 80- کیلوگرم رقابت های تکواندوی گرند پری ترکیه رسید.

به گزارش جی پلاس، دومین روز ار مرحله دوم مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۵، با حضور ۲۳۴ تکواندوکار از ۵۰ کشور، از صبح امروز (شنبه) در ورزشگاه یاشار دوغو شهر سامسون ترکیه آغاز شده و مبارزات تکواندوکاران اوزان ۴۹- کیلوگرم زنان و ۵۸-برگزار شد.

مهدی خدابخشی به مدال طلای وزن ۸۰- کیلوگرم دست یافت. خدابخشی ابتدا با قرعه استراحت رو به رو شد و در دور دوم برابر رائول مارتینز گارسیا از اسپانیا پیروز شد. خدابخشی در ادامه برکن سونکو از ترکیه را ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. در این مرحله با انصراف مسعود حجی زواره دیگر نماینده ایران که با صلاحدید کادر فنی بود، خدابخشی به فینال رسید.

در دیدار فینال چیک صلاح کی حریف ساحل عاجی خدابخشی به دلیل مصدومیت مبارزه نکرد و نماینده وزن سوم المپیکی به مدال طلا رسید و ۴۰ امتیاز رقابت ها را در سبد امتیازات خود ذخیره کرد.

خدابخشی پیش از این و در سال ۲۰۱۴ دو مدال طلا و یک نقره را کسب کرده بود و در سال ۲۰۱۵ در مرحله اول این رقابتها با صلاحدید کادرفنی تیم ملی حضور نداشت.

حجی زواره نیز در این وزن با شکست رقبایی از پرتغال و چین و انگلیس به نیمه نهایی رسید و با انصراف در این مرحله به برنز رسید.

امروز همچنین آرمین هادی پور در وزن ۵۸- کیلوگرم برابر حریفی ازمیزبان ۱۸ بر ۸ پیروز شد اما در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۱۰ شکست خورد و حذف شد.

تیم ایران در اولین روز رقابت ها توسط سجاد مردانی به نقره رسیده بود. با مدال طلای خدابخشی و برنز حجی زواره تعداد مدال های ایران به عدد سه رسید.

فردا در آخرین روز رقابت ها ابوالفضل یعقوبی و علیرضا نصر آزادانی نمایندگان ایران هستند.

مسابقات گرندپری با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر رنکینگ المپیکی در ۴ وزن المپیکی زنان و مردان برگزار می شود و در پایان به دارندگان مدال طلا، ۴۰ امتیاز، مدال نقره ۲۴ امتیاز و مدال برنز ۱۴٫۴ امتیاز در راستای افزایش امتیازات برای کسب سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶، تعلق خواهد گرفت.

کدخبر: 216563
ارسال نظر

موضوعات داغ