sport

شمشیربازی کلاس A جهان - لهستان

در دومین روز از رقابت های جهانی شمشیربازی مجتبی عابدینی به جمع 16 بازیکن برتر راه یافت اما علی پاکدامن و محمد رهبری از دور رقابت ها کنار رفتند.

به گزارش جی پلاس، مسابقات شمشیربازی کلاس A جهان که از روز جمعه با حضور ۲۰۸ شمشیرباز برتر دنیا در لهستان آغاز شده بود، امروز شنبه با برگزاری دیدارهای جدول ۶۴ نفره انفرادی پیگیری شد.

در این مرحله از رقابت‌ها علی پاکدامن که با غلبه بر حریفانی از شیلی، فرانسه، اکراین، بلاروس، لهستان و قزاقستان وارد جمع ۶۴ بازیکن برتر شد در مصاف با نماینده آمریکا ۱۵ بر ۱۲ شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

محمد رهبری که با شکست دادن نمایندگان ایرلند، لهستان، چین، روسیه و شیلی و بلاروس در مرحله مقدماتی موفق به صعود مستقیم شده بود نیز در جدول ۶۴ نفره مقابل نماینده بلاروس که قهرمانی جهان را هم در اختیار دارد ۱۵ بر ۱۳ شکست خورد و حذف شد.

حذف پاکدامن و رهبری در حالی رقم خورد که مجتبی عابدینی با کسب پیروزی های ارزشمند برابر حریفان قدر خود موفق به صعود تا جمع ۱۶ بازیکن برتر شد.

این شمشیرباز که در مرحله مقدماتی مسابقات کلاس A لهستان موفق به پیروزی مقابل نمایندگان مجارستان، چین، انگلستان، لهستان و اسپانیا و صعود مستقیم به جدول ۶۴ نفره شده بود، امروز و در این مرحله با غلبه بر قهرمان روس به جدول ۳۲ نفره صعود کرد.

عابدینی در ادامه دیدارهای خود نیز یاکامنکو از روسیه که قهرمانی المپیک و جایگاه دوم رنکینگ جهانی را در اختیار دارد را هم در رقابتی نزدیک و پایاپای ۱۵ با ۱۴ شکست داد و با صعود به جمع ۱۶ بازیکن برتر دنیا نتیجه ای درخشان برای خود و شمشیربازی ایران رقم زد.

عابدینی تا ساعتی دیگر رقابت های خود در مسابقات کلاس آ لهستان را در جدول ۱۶ نفره پیگیری خواهد کرد.

در چارچوب مسابقات شمشیربازی کلاس آ لهستان روز گذشته محمد فتوحی از دور مسابقات کنار رفت.

منبع: روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی
کدخبر: 195623
ارسال نظر

موضوعات داغ