sport

بانوی کماندار ایرانی باز هم در جمع بهترین ها قرار گرفت

بر اساس اعلام وب سایت رسمی کمیته بین‌المللی پارالمپیک، سخنرانی زهرا نعمتی، بانوی کماندار ایرانی، به عنوان یکی از 50 رویداد برگزیده سال 2014 معرفی شد.

به گزارش جی پلاس، وب سایت رسمی IPC از ۱۲ نوامبر، اقدام به معرفی ۵۰ رویداد برگزیده سال ۲۰۱۴ به صورت روزانه کرده که به ترتیب از رویداد پنچاهم آغاز شده و در پایان روز ۳۱ دسامبر به رویداد شماره یک خواهد رسید.

در فهرست اتفاقات برگزیده سال ۲۰۱۴، سخنرانی زهرا نعمتی در سازمان ملل که در تاریخ ۹ ژوئن امسال رخ داد، به عنوان رویداد چهل و دوم این فهرست معرفی شده است.

در وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک، در خصوص این سخنرانی آمده است:

" یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای سال ۲۰۱۴، حضور زهرا نعمتی در سازمان ملل و مخاطب قرار دادن پنل این سازمان به عنوان یک زن کماندار ایرانی است؛ پنلی که به ورزش برای توسعه و توانمندسازی معلولان از طریق ورزش، مربوط است.

زهرا نعمتی که در رقابتهای پارالمپیک لندن به دلیل کسب اولین نشان طلای یک بانوی ایرانی از رقابتهایی در سطح المپیک و پارالمپیک، تاریخ‎ساز شد، در سازمان ملل از برداشتن موانعی سخن گفت که از طریق ورزش امکانپذیر است و از افراد دارای معلولیت خواست تا اهدافشان را در زندگی رها نکنند.

وی در بخشی از صحبت‌هایش گفت که معتقد است ورزش از بهترین راه‌های توانمندسازی افراد دارای معلولیت در سطح جهان است و امید دارد تا سال ۲۰۳۰ همه معلولین دارای شغلی مناسب و امنیت باشند.

نعمتی آرزو کرده است همه شهرهای جهان برای معلولان مناسب‌سازی شوند و از اینکه تعدادی از افراد دارای معلولیت خودشان را به خاطر معلولیت در خانه حبس کرده و منزوی شده‌اند، ابراز تاسف کرد و گفت که معتقد است در زندگی تنها یک شانس به ما داده شده و باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

او در پایان گفت: برای تمام افراد دارای معلولیت جهان یک پیام دارم ؛ هرگز تسلیم معلولیت نشوید."

در ادامه این خبر آمده است که زهرا نعمتی به عنوان یکی از اعضای انجمن خیریه بیمارستان کودکان مفید، آرزو می کند که نگرش عموم جامعه نسبت به کودکان دارای اوتیسم تغییر کرده و شرایط آنها درک شود.

نعمتی امیدوار است که بتواند رکورد جدیدی از خود به جای بگذارد و همچنان در عرصه فعالیت‌های ورزشی به ویژه پارالمپیک حضور داشته باشد .

منبع: فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان

کدخبر: 185172
ارسال نظر

موضوعات داغ