life

با توجه به پیش بینی ها، کاهش نزولات آسمانی در سال های آینده ادامه دارد.

به گزارش جی پلاس، نماینده فائو از نگرانی این سازمان در خصوص بحران آبی در منطقه خاورمیانه خصوصا در ایران خبر داد.

سرج سارکوزی با بیان اینکه در حال حاضر خاورمیانه به لحاظ کمبود آب جزو مناطق بحرانی به حساب می‌آید، گفت: در سالیان گذشته به سبب افزایش قیمت نفت در جهان، کشور های نفت خیز این منطقه که ۶۰ درصد از مردم ساکن در خاورمیانه در این مناطق زندگی می‌ کنند توانسته اند به توسعه اقتصادی وسیعی برسند و همین امر سبب شده که علاوه بر افزایش جمعیت و احداث مراکز صنعتی منابع آبی کم شود.

وی افزود: با توجه به همین نکته سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد تصمیم گرفته است که ایران را مرکز این بحران اعلام کند و بر همین اساس نمایندگان و کارشناسان این سازمان در ایران برای مطالعات بیشتر مستقر خواهد شد.

نماینده فائو تصریح کرد: اگر مسئولین ایران بحران آب را جدی نگیرند امکان به وجود آمدن فاجعه زیست محیطی دور از ذهن نیست و ما بار ها نگرانی خود را به مقامات ایران منتقل کرده ایم و بر همین اساس برخی طرح ها در مرحله مطالعه قرار دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقلیمی و پیش بینی ها، کمبود نزولات آسمانی در ایران ادامه خواهد داشت و بر همین اساس برنامه ریزی برای آینده لازم است.

سارکوزی با بیان پیشرفت قابل ملاحظه ایران در رفع فقر غذایی گفت: اکنون در ایران شاهد کمترین میزان فقر غذایی هستیم که این امر سبب می شود این کشور در نموار جهانی وضعیت خوبی پیدا کند.

منبع: ایلنا

کدخبر: 314359
ارسال نظر

موضوعات داغ