life

در دومین روز معاملات بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل ۳۱۳ واحد افت کرد و در نیمه‌های کانال ۷۷ هزار واحدی قرار گرفت. اکثر گروه‌ها امروز با شرایط کاهشی همراه بودند، اما در این میان سیمانی‌ها توانستند رشد مناسبی داشته باشند.

جی پلاس، امروز یکشنبه از ابتدای باز شدن معاملات بورس و اوراق بهادار تهران دماسنج بازار سرمایه پس از اندکی رشد وارد روند نزولی شد و در کل نسبت به روز گذشته ۳۰۲ واحد کاهش یافت و به رقم ۷۷ هزار و ۵۶۹ واحدی رسید.

همچنین شاخص کل هم‌وزن ۳۴ واحد افت کرد و به رقم ۱۵ هزار و ۹۳ واحد رسید. ارزش معاملات امروز به رقم ۲۶۲ میلیارد و ۷۵۴ میلیون و ۸۰۰ تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۱۸۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۴ هزار و ۴۱۵ نوبت دادوستد بود.

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران بابت برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده به منظور تصمیم‌گیری درباره افزایش سرمایه متوقف شد.

فردا دوشنبه تعداد ۱۰۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت آسان‌پرداخت پرشین در نماد «آپ» بابت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

نماد معاملاتی شرکت شیشه همدان پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیسم حراج تک‌قیمتی بازگشایی شد. همچنین نماد معاملاتی شرکت گروه صنایع پمپ‌سازی تهران و شرکت نفت پارس در پایان معاملات امروز متوقف شدند.

امروز در نماد معدنی و صنعتی چادرملو بیش از ۱۷۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد تومان در ۳۸۲ نوبت معامله، دادوستد شد.

علاوه بر نماد توسعه معادن و فلزات ۴۰ میلیون سهم به ارزش بیش از پنج میلیارد تومان تنها در یک معامله درون‌گروهی کد به کد شد. دیگر معامله‌ درون گروهی امروز مربوط به سرمایه‌گذاری سپه بود به‌طوری که در این نماد بیش از ۲۴ میلیون سهم به ارزش سه میلیارد و ۳۹۱ میلیون تومان در کدهای درون‌گروهی دست به دست شد.

امروز در گروه فلزات اساسی شاهد روند کاهش قیمت بودیم همچنین گروه محصولات شیمیایی، محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر و گروه خودرویی شرایط چندان مطلوبی را امروز به نمایش نگذاشتند، اما در گروه سیمان، آهک و گچ شاهد روز سبزی بودیم و این گروه از معدود گروه‌های روبه‌ رشد معاملات بورس امروز بود.

همچنین آیفکس ۳٫۱ واحد کاهش یافت و به رقم ۸۲۲٫۶ رسید.

منبع: ایسنا

کدخبر: 326611
ارسال نظر

موضوعات داغ