life

معاون اشتغال وزیر کار می گوید طرح تکاپو بر پایه مزیتهای منطقه‌ای استانها ایجاد شغل می‌کند و با اجرای آن مهارت‌ها و قابلیتهای بیکاران در کمترین زمان ممکن شناسایی می‌شود.

جی پلاس، عیسی منصوری درباره مزیتهای اجرای طرح تکاپو گفت: طرح تکاپو یکی از طرح‌های مطرح وزارت کار است که در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی رویکرد ایجاد اشتغال مبتنی بر مزیتهای منطقه‌ای را دنبال می‌کند؛ به این نحو که برای ایجاد شغل ظرفیتها و اولویتهای منطقه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: این طرح در سال ۱۳۹۴ در شش استان کشور به صورت آزمایشی به اجرا درآمد و در پنج ماهه سال ۱۳۹۵ نیز در ۲۰ استان کشور اجرایی شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درباره حمایت مالی از کارآفرینان در این طرح گفت: کارآفرینانی که در کارنامه خود ایجاد شغل را داشته و درصدد توسعه طرح‌ها و ایده‌های کارآفرینانه خود برای افزایش تعداد شاغلان باشند از تسهیلات پیش‌بینی شده در این طرح بهره‌مند می‌شوند.

به گفته منصوری طرح تکاپو فرایند جدیدی است که بر مبنای شناسایی تخصص و مهارت بیکاران شکل گرفته و هدف آن توسعه اشتغال منطقه‌ای است.

وی دیدگاهی را که ایجاد اشتغال را نیازمند پرداخت وام می‌داند، مورد انتقاد قرار داد و گفت: امروز عده‌ای تصور می‌کنند که باید وام و تسهیلاتی پرداخت شود تا یک یا چند شغل به وجود آید، در صورتی که منظور از اشتغالزایی پرداخت وام نیست و جهت‌گیری اشتغال در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌های کلان کشور باید به گونه‌ای باشد که خروجی و نتایج ملموسی به دنبال داشته باشد.

به اعتقاد معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، سیاستهایی که در گذشته برای ایجاد شغل در پیش گرفته شده به دلیل آنکه فاقد جهت‌گیری اشتغال بوده به نتیجه نرسیده است.

منبع: ایسنا

کدخبر: 326099
ارسال نظر

موضوعات داغ