آوارگان یمنی در این کشور که در مراکز آوارگان به سر می برند هیچ گونه کمکی از سازمان های امدادرسانی داخلی یا خارجی دریافت نمی کنند.

سازمان های امدادسانی داخلی و خارجی هیچ گونه کمکی به آوارگان یمنی در استان های مختلف این کشور ارائه نمی کنند و این مساله باعث دو چندان شدن مشکلات آنها شده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران،صدها خانواده و هزاران یمنی به دور از روستاها و خانه و کاشانه شان در مراکز آوارگان و اردوگاه ها در استان های مختلف یمنی به سر می برند.اما با نرسیدن کمک های داخلی و بین المللی رنج های شان دو چندان شده است.

آوارگان از مرگ فرار کردند اما خود را در جایی دیدند که مرگ تدریجی به سراغ آنها می آید.آنها خود را در مراکز آوارگان دیدند که ساده ترین امکانات برای زندگی را ندارند امری که باعث می شود ده ها هزار آواره برای دست یافتن به یک لقمه نان، تلخی های زیادی را بچشند.

یکی از این آوارگان از کمبود مواد غذایی،دارو و دیگر امکانات اساسی برای زندگی تاکید کرد و تصریح کرد که هیچ گونه کمک داخلی یا بین المللی به آوارگان در مراکزی که آنها را در خود جای داده است،ارائه نمی شود.

بحران آوارگی واقعیت اصلی سازمان های انسانی بین المللی و داخلی را فاش می کند.حمایت نکردن از این سازمان ها بر نقش شان برای ارائه کمک ها به آوارگان را منعکس می کند.این سازمان ها اکنون هیچ توانایی برای انجام وظایف خود ندارند.

«آنجیلا ابو اصبع»یک فعال در عرصه امور انسانی و استاد دانشگاه در دانشگاه صنعا از غیاب سازمان های امداد رسانی داخلی و بین المللی سخن گفت.وی تاکید کرد که به رغم وجود 16هزار سازمان داخلی و خارجی فعال در زمینه امور انسانی اما نقش این سازمان ها در واقعیت ملموس نیست.

«عبدالرحمن الجنید»مدیر مرکز آوارگان«نسیبه»در صنعا نیز گفت که هیچ گونه کمک داخلی یا خارجی به جز از طرف افراد خیر و توسط برخی افراد به شکل خودجوش ،دریافت نکرده است.

بیشتر آوارگان در استان های صنعا،عمران،المحویت،ذمار و إب متمرکز هستند و تعداد آنها از سی هزار نفر فراتر رفته است.این تعداد رو به افزایش است و فاجعه های اجتماعی و بهداشتی خطرناکی در آستانه وقوع است.

حمایت غذایی و دارویی از آوارگان به ویژه طی روزهای اخیر در سایه غیاب سازمان های بین المللی و داخلی صورت نمی گیرد و آن چه در رسانه ها درباره رسیدن کمک های بین المللی منتشر می شود فقط در حد خبر است و واقعیت امر چیز دیگری است.

منبع:المیادین

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.