پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، «دیلان استورم روف» عامل کشتار کلیسای «چارلستون» در تلویزیون مدار بسته.۱۹ ژوئن ۲۰۱۵
بنا به مطالعات جدید صورت گرفته، نژاد پرستان سفید پوست آمریکا بزرگترین تهدید کنندگان جان افراد در ایات متحده آمریکا هستند. این گروه بیش از افراط گرایان و یا گروه‌های دیگر در ۱۴ سال گذشته سبب به قتل رساندن مردم شده اند.
در پژوهش اخیر «بنیاد آمریکا نوین» از ۲۶ حمله ای که پس از حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر در خاک ایالات متحده صورت گرفته است، ۱۹ حمله توسط غیر مسلمانان انجام شده است.
پس از عملیات تروریستی ‌۱۱ سپتامبر، ۴۸ نفر توسط گروه‌های نژاد پرستی به قتل رسیده اند در حالی که ۲۶ نفر توسط تندروها(بنا به ادعای خودشان ‌جهاد گرایان) کشته شده‌اند.
گروه‌های غیر مسلمان شامل جناح راست، نژاد پرست و سازمان های ضد دولتی هستند.
این مطالعه نشان می دهد، مجازات بیشتر و طولانی تری برای افراط گرایان اسلامی نسبت به نژاد پرستان غیر مسلمان در نظر گرفته می شود.
«پیتر برگن» رئیس مرکز مطالعاتی آمریکای نوین و تحلیلگر شبکه آمریکایی سی ان ان اظهار کرد: از نظر قانونی زمانی که افراد به دادگاه می روند دادگستری دستور العمل خاصی ‌را برای صدور حکم دارد. برای مثال اگر جرمی زیر بنای تروریستی داشته باشد، حکم مجازات طولانی تر از یک جرم معمولی برای آن صادر می شود.
برگن نیز افزود که با توجه به هدف این پژوهش، ‌تروریسم به عمل خشونت سیاسی و هدف قرار دادن یک غیر نظامی توسط شخص یا گروهی غیر از دولت اطلاق می شود.
هفته گذشته در پی تیراندازی در کلیسای چارلستون که کلیسای تاریخی سیاه پوستان است، ۹ نفر کشته شدند. تیر انداز این حادثه «دیلان روف» ۲۱ ساله، حامی ایدئولوژی برتری سفید(‌تبعیض نژادی)بود.
همچنین در تیر اندازی معبد «سیک‌ها» در ایالات ویسکانسین آمریکا در سال ۲۰۱۲ نیز ۶ نفر کشته شدند.

این تیراندازی توسط «مایکل پیج» سرباز سابق ارتش این کشور که در محافل نژاد پرستی نئونازی و سفید پوستان حضور پیدا می کرد و بنیانگذار یک گروه نژادپرست سفید پوستان بوده است، صورت گرفت.
همچنین در این بررسی ذکر شده است که «دیوید پدریسن» و «هالی گریگزبای» چهار نفر را در سال 2011 به قتل رسانده اند. در کیفر خواست اظهار شده بود که این دو نفر اعضای تشکیلات جنبش نژاد پرستان هستند که افکار پاک سازی و حفظ نژاد سفید را ترویج می دادند.
همزمان با این تحقیقات، یک نظر سنجی در این هفته به چاپ رسید. در این نظر سنجی از ۳۸۲ پلیس و کلانتر ایالات متحده آمریکا خواسته شده بود که سه مورد از بزرگترین تهدیدات خشنونت بار افراط گرایی را به ترتیب اظهار کنند، که حدود ۷۴ درصد از نظرات خشونت‌های ضد دولتی و نژاد پرستی و ۳۹ درصد خشونت‌های الهام گرفته از القاعده را به عنوان بزرگترین تهدید نام برده بودند.
به گزارش نیویورک تایمز این مطالعه توسط «چارلز کورزمن» استاد دانشگاه کارولینای شمالی و «دیوید شانزر» از دانشگاه دوک انجام شده است که توسط مرکز امنیت مطالعات تروریسم «تری انگل»، امنیت داخلی و انجمن تحقیقات پلیس اجرایی به چاپ خواهد رسید.


عکس: راشا تودی
مترجم: گلناز سادات غفاری

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.