در استانه رسیدگی به شکایت فلسطین از جنایات جنگی اسرائیل در جنگ غزه

چه چیزی از دروغ شرم آور تر است؟

چند روز مانده به انتشار گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر درباره جنایات جنگی احتمالی در جریان جنگ تابستان گذشته غزه، دولت رژیم صهیونیستی گزارشی درباره این جنگ منتشر کرد.

به گزارش جماران، گاردین روز گذشته از انتشار گزارشی خبر داد که دولت رژیم صهونیستی روز یک‌شنبه از جنگ تابستان گذشته غزه منتشر کرده است. این گزارش که به نظر می‌رسد واکنشی پیش از موعد به گزارش دیده بان حقوق بشر از جنایات جنگی واقع شده در جنگ غزه باشد حاوی نکات و آمارهای عجیب و خیره کننده‌ای است. رژیم صهیونیستی از همکاری با دیده بان حقوق بشر در تهیه گزارش این سازمان درباره جنگ غزه خودداری کرد. گزارش دیده بان حقوق بشر قرار است مبنای رسیدگی به پرونده شکایت فلسطین از دولت رژیم صهیونیستی به دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه در روز ۲۵ ژوئن قرار گیرد. با این حال این رژیم در گزارش خود که پیش از انتشار گزارش دیده بان حقوق بشر منتشر کرده در تلاش است تا اثر احتمالی آن را تا حد امکان خنثی نماید.

گاردین در گزارش خود آورده استاسرائیل در این گزارش عملیات آی دی اف(Israel Defence Force) در غزه در تابستان گذشته را جنگی اخلاقی، دفاعی و در توافق با قوانین بین‌المللی می داند

همچنین در گزارش دولتی اسرائیل آمده است که آی دی اف در طول جنگ در تلاش بوده است تا تلفات غیر نظامی را به حداقل ممکن برساند. علاوه بر این هدف از انجام عملیات در غزه را نیز «تأمین امنیت غیرنظامیان اسرائیلی در برابر موشک های شلیک شده از سوی حماس» و «از کار انداختن تونل های مخفی حماس به داخل اسرائیل» عنوان کرده است.

نکته جالب‌تر درباره این گزارش این است که در این گزارش ۲۵۰ صفحه‌ای که توسط رژیم صهیونیستی منتشر شده انگشت اصلی اتهام درباره تلفات غیر نظامی به سوی حماس گرفته شده است. در این گزارش آمده است که این تعداد از کشته شدگان فلسطینی «اجتناب ناپذیر» بوده است. زیرا حماس شبه نظامیان خود را در میان غیر نظامیان، در خانه‌های مسکونی و حتی مدرسه سازمان ملل جای داده است! این ادعاها سخنان نخست وزیر این رژیم در سازمان ملل را به خاطر متبادر می‌کند که در آن ارتش رژیم صهیونیستی را یکی از اخلاق‌گرا ترین ارتش ها در تاریخ(!) خصوصا در جنگ غزه در تابستان گذشته(!!) دانسته بود.

در فصلی از کزارش رژیم صهیونیستی به آمار شهدای فلسطینی در جنگ اشاره شده است و آمار های ارائه شده توسط حماس را فریبکارانه عنوان کرده است. بر اساس این گزارش مجموعاً ۲۱۲۵ فلسطینی در طول دو ماه جنگ شهید شده اند. که ۷۶۱ نفر از آنان (۳۶ درصد) غیرنظامیان بی ارتباط با جنگ بوده اند. از این میان ۳۶۹ نفر را کودکان و ۲۴۸ نفر را زنان تشکیل می دهند. اما اعداد ارائه شده توسط سازمان ملل در این باره بسیار فراتر از این مقدار است.

بنابر آمار این سازمان مجموعا ۲۲۰۵ نفر در این جنگ کشته شده‌اند که حداقل ۱۴۸۳ نفر آنان غیر نظامی بوده اند. از این میان ۵۲۱ کودک و ۲۸۳ نفر زن بوده اند.

گزارش جماران از سلاح های بکار رفته در جنگ غزه در که در تابستان گذشته منتشر شد می تواند گواهی بر بی شرمی مقامات اسرائیل در دروغگویی درباره نحوه عمل به ارزش های اخلاقی توسط نیرو های نظامی در جریان جنگ توسط آنها است.

در این میان آنچه از دروغ‌گویی مقامات رژیم صهیونیستی درباره جنگ غزه شرم آورتر است این است که حتی اگر این جنایات در برابر دوربین ها رخ نداده بود و جهانیان تصویر مستقیم جنایات این رژیم را در همه جا مشاهده نکرده بودند، باز هم نحوه عمل‌کرد نیرو های نظامی و دولتی این رژیم در موقعیت های مشابه کافی بود تا به قدر کافی بیانگر میزان تلاش آنان برای صدمه نزدن به افراد غیر نظامی باشد. ضرب و شتم یک نوجوان بی دفاع فلسطینی به وحشیانه ترین وجه ممکن و هدف قرار دادن کودکان در هنگام بازی در ساحل توسط سلاح های خودکار تنها بخشی از تلاش نیروهای نظامی اسرائیل برای صدمه نزدن به افراد غیر نظامی بوده است.

شاید کسانی بتوانند حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به پناهگاه مدرسه سازمان ملل را که مأمن ۱۶۰۰ خانواده از بمباران های بی امان این رژیم بود تنها در راستای «دفاع از خود» قلمداد کنند، اما آنچه از چشم جهانیان پنهان نمانده این است که رژیم صهیونیستی در کمال گستاخی همچنان خود را تنها دموکراسی منطقه و به گفته نخست وزیرش «پایبند به ارزش‌های والای اخلاقی» می داند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.