یکی از روزنامه های زیر مجموعه گروه مطبوعاتی "مک کلاچی" آمریکا از قریب الوقوع بودن توافق با ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی جماران، روزنامه "لجر اینکوایرر" (ledger-enquirer) از زیر مجموعه های گروه مطبوعاتی مشهور "مک کلاچی" در گزارشی نوشت: یکی از تصمیم گیری های حیاتی در مورد مسائل جهانی در هفته پایانی ماه ژوئن صورت خواهد گرفت، زمانی که شش کشور بزرگ ، توافق با ایران را درباره برنامه هسته ای این کشور بپذیرند و یا رد کنند.

این روزنامه نوشت: " بنا بر گزارش ها، توافق نزدیک است، اگر چه برخی تندروها با هر گونه توافقی مخالفت کرده اند که از آن جمله می توان به اکثریت جمهوری خواه در کنگره آمریکا و نخست وزیر اسرائیل اشاره کرد."

به نوشته این روزنامه، "در صورت شکست مذاکرات، فرصتی برای برقرای آرامش و ثبات در کل منطقه از دست خواهد رفت. این توافق می تواند به ورود ایران به گروه مقابله با تروریسم در عراق، سوریه و دیگر مناطق متنشنج منطقه منجر شود. این اقدام همچنین می تواند اقتصاد این کشورها را به ثبات برساند، نفت مورد نیاز آمریکا و اروپا را تضمین کند و دولت های قوی تری در منطقه ایجاد کند که برای چندین دهه به کار خود ادامه دهند."

این روزنامه ادعا کرد: "این توافقنامه هسته ای به طور نامحدود دستیابی ایران به سلاح هسته ای را به تاخیر نخواهد انداخت؛ چرا که ایران همین اکنون هم (اگر بخواهد) می تواند ظرف چند سال سلاح هسته ای بسازد."

در پایان این گزارش آمده است: "توافق هسته ای ایران پنجره ای رو به صلح است."

گفتنی است، مهلت تعیین شده‎ی ایران و 1+5 برای پایان مذاکرات و نگارش توافق جامع، 30 ژوئن (دهم تیرماه) به سر خواهد آمد. معاونان وزیر امور خارجه ایران، بامداد چهارشنبه برای ادامه نگارش متن برجام به وین باز خواهند گشت.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.