پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، تشییع پیکر شهید «عبدالله غنایم» جوان ۲۱ ساله فلسطینی در روستای «کفر مالک» شمال شرق «رام الله».
تل آویو با زدن برچسب «اتلاف وقت» درصدد است تا از انتشار یافته‌ها و بررسی‌های سازمان ملل درباره جنایات جنگی این رژیم دربرابر فلسطینی‌ها جلوگیری کنند.
«بنیامین نتانیاهو»نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته-یکشنبه- خطاب به وزاری رژیم صهیونیستی مدعی شد که هر کس که یک اتهام خودسرانه بی اساس علیه این رژیم را بخواهد، می‌تواند با خواندن گزارش سازمان ملل متحد وقت خود را هدر دهد.
قرار است شورای حقوق بشر سازمان ملل در ماه ژوئن یافته های خود را در رابطه با جنایات جنگی تل آویو در حملات نظامی تابستان ۲۰۱۴ به نوار غزه را منتشر کند.
اظهارات نتانیاهو نشانگر آن است که تل آویو سعی دارد انتشار این یافته‌ها را که در ماه مارس به تعویق افتاده بود، متوقف کند.
همچنین نخست وزیر رژیم صهیونیستی، جنبش «حماس» را برای تلفات غیرنظامیان در جنگ غزه مورد انتقاد قرار داده است.
روز یکشنبه این رژیم گزارش خود در رابطه با حملات به غزه را منتشر کرد. در این گزارش به رهبران غربی اشاره شده است که از اقدامات نظامی این رژیم حمایت می کردند.
در این گزارش ادعا شده است که ‌رژیم صهیونیستی حداکثر تلاش خود را برای جلوگیری از تلفات غیر نظامیان در جنگ کرده است!
تل آویو بازرسان شورای حقوق بشر سازمان ملل را تحریم کرده است.
این رژیم اقدام مشابهی را زمانی که این شورا، جنگ غزه ۲۰۰۸-۲۰۰۹ را بررسی می کرد، در پیش گرفته بود.
رژیم صهیونیستی در پی بررسی های گذشته متهم شده بود.
در همین حال فلسطینیان گزارش رژیم ‌صهیونیستی درباره جنگ ۲۰۱۴ را کذب اعلام کردند. آنان معتقدند، این رژیم سعی دارد جنایاتی را که در طی یورش وحشیانه ۵۰ روزه به غزه مرتکب شده است، پاکسازی کند.
«ایهاب بسیسو» سخنگوی دولت وحدت ملی فلسطین در رام الله روز یکشنبه اظهار کرد: تصمیم رژیم صهیونیستی برای انکار مورد هدف قرار دادن غیر نظامیان در غزه یک مصداق منطقی بر آنچه که آنان در نوار غزه انجام دادند است.
در واکنش به گزارش این رژیم «سامی ابو زهری» سخنگوی جنبش حماس بیان کرد: این گزارش حقیقت را منکر شده و بی ارزش است. زیرا بسیاری از این جنایات علاوه بر شمار شهدا و مجروحین و تخریب وسیعی که تائید کننده عمدی بودن جنایات هستند در مقابل دوربین ها صورت گرفته است.
بیش از ۲هزار و ۱۳۰ نفر فلسطینی جان خود را از دست داده اند و ۱۱ هزار تن دیگر در پی جنگ غزه توسط رژیم صهیونستی مجروح شده اند.

با توجه به اطلاعات رسمی وزارت بهداشت در نوار غزه، ۵۸۰ کودک و ۲۶۰ زن از جمله قربانیان هستند.
«نبیل شیث» سیاستمدار فلسطینی عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین و یکی از مهمترین نمایندگان فلسطینیان در مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی نیز گزارش این رژیم را مشمئز کننده و ظالمانه خواند.
درست در همان روزی که گزارش ظالمانه رژیم صهیونیستی در مورد جنگ غزه منتشر شد، یک جوان ۲۱ ساله فلسطینی به نام عبدالله غنایم توسط نیروهای این رژیم در جریان درگیری در روستای کفر مالک در رام الله واقع در کرانه باختری به ضرب گلوله کشته شد.
اسرائیلی ها در ساعات اولیه روز یکشنیه به این روستا به منظور دستگیری تعدادی فلسطینی هجوم آورده بودند.
تشییع پیکر غنایم در ساعتی بعد در همان روز در میان انبوهی از فلسطینی های خشمگین صورت گرفت.
منابع محلی فلسطین اظهار کرد که وسیله نقلیه نظامی این رژیم در حین درگیری با فلسطینی های دراین روستا واژگون شد و بر روی پیکر بی جان غنایم فرود آمد.
یورش به خانه ها در کرانه باختری اشغالی و اسارت فلسطینیان امری معمول ‌برای نیروهای رژیم صهیونیستی شده است.
عکس: خبرگزاری فرانسه
مترجم: گلناز سادات غفاری

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.