پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، کودکان فقیرهندی در مدرسه بوبانسور که توسط سازمان تامین اجتماعی اداره می شود در حال درس خواندن هستند.
بنا به گزارش منتشر شده یونسکو در این هفته، هند گام موثری برای راه یابی کودکان از جمله کودکان فقیر که تعدادی از آنان دانش آموزان دختر هستند، به مدارس ابتدایی برداشته است.
در این گزارش اعلام شده است که هند هنوز راه طویلی برای کاهش بی سوادی بزرگسالان در پیش دارد و تلاش بیشتری برای بهبود کیفیت آموزش لازم دارد .
یکی از یافته های تکان دهنده نشان می دهد، هند تنها کشوری در جنوب و غرب آسیا است که میزان مساوی از دختران و پسران را در مقطع ابتدایی و متوسطه در سال جاری خواهد داشت.
این گونه خبرهای امید بخش برای کشوری که با انتقادات گسترده ای در مورد برخورد نامناسب و آزار زنان مواجه است، بسیار نادر است.
در این گزارش با عنوان «آموزش برای همه جهان ۲۰۰۰- ۲۰۱۵» ذکر شده است: هند توانسته است میزان کودکان خارج از مدرسه را که در سال ۲۰۰۰ بیش از 90 درصد بوده است، کاهش دهد.
بنا به این گزارش هند به دستیابی ثبت نام همگامی کودکان در پیش دبستانی نزدیک شده است و به هدف آموزش همگانی در مقطع ابتدایی دست یافته است.
گوویندا معاونت دانشگاه ملی برنامه ریزی آموزش و پرورش بیان کرد: ‌با توجه به دهه ۹۰ میلادی که نسبت مدارس با تعداد کودکان کاملا نا کافی بود، امروزه مدرسه برای هر کس در دسترس است. حال باید این مدارس را تجهیز کنیم.
در بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ هند اقدام به سرمایه گزاری حدود ۱۴ میلیارد تا ۶۲ میلیارد دلار در بخش آموزش کرده است .
حدود ۴۵ درصد از مدارس اکنون برق دارند که نسبت به سال ۲۰۰۳ بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است. حدود ۷۸ درصد از معابر در اطراف مدارس ساخته شده است. هند هم چنین موفقیت در حقوق کودکان برای آموزش رایگان در سال ۲۰۰۹ را که بخشی از قوانین مبتنی حقوق بشر برای خدمات اجتماعی بوده است و وضع مالیات ویژه برای آموزش و پرورش را گذرانده است.
بنا به گزارش سالانه وضعیت آموزش و پرورش در ژانویه، با وجود زیر ساخت‌ها و بهبود امکانات مدارس، کیفیت یادگیری همچنان ضعیف باقی مانده است.
دانش آموزان کلاس پنجم مدارس دولتی در ۹ ایالت این کشور قادر به خواندن متن کتاب های کلاس دوم نیستند.
گوویندا افزود: کودکان به صورت فیزیکی حضور دارند، اما بسیاری از آنان از لحاظ یادگیری غایبند. یادگیری موضوع مهم بعدی برای ما است.
عکس: آسوشیتدپرس
مترجم: گلناز سادات غفاری

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.