پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، ‌نیروهای حافظ صلح اسپانیایی سازمان ملل متحد وسیله نقلیه اضطراری زرهی را پس از برداشتن پیکر سرباز ۳۶ ساله اسپانیایی سازمان ملل که در حملات نظامیان رژیم صهیونیستی در منطقه مرزی در روستای عباسیه لبنان کشته شده بود، به حرکت در می آورند. 28 ژانویه 2015
روز یکشنبه روزنامه اسپانیایی ال پایس بنا به یک گزارش محرمانه در رابطه با کشته شدن یک سرباز اسپانیایی در حملات رژیم صهیونیستی در لبنان اظهار کرد که وی در حال انجام وظیفه بوده است که مورد هدف قرار گرفته است.
روزنامه ال پایس بنا این گزارش اعلام کرد که علاوه بر کشته شدن سربازانی در حادثه ۲۸ ژانویه سال جاری دو سرباز این رژیم نیز در پی این حملات جان باختند.
سرجوخه ایوان لوپز سانچز که در آن نزدیکی مستقر بوده است، اظهار کرد: در این حمله وحشیانه به وضوح جایگاه سازمان ملل متحد مورد هدف قرار گرفته است.
اسپانیا و رژیم صهیونیستی برای انجام تحقیقات مشترک علت مرگ خاویر سوریا تولدو سرباز اسپانیایی ۳۶ ساله به توافق رسیده اند. سانچز تاکید کرد: نیروهای رژیم اشغالگر قدس با هر شلیک، آتش توپخانه را از مجیدیه به پست 28 - 4 تغییر دادند؛ پست دیده بانی که نیروی های موقت حافظ صلح سازمان ملل در آن مستقر شده بودند.
گروهبان خولیو خاویر گارسیا با تکرار سخنان سانچز گفت: گلوله و بمب باران درست در ۴۰۰ متری شمال پایگاه سازمان ملل متحد صورت گرفت.
یک سرباز دیگر بیان کرد که در این حمله از بمب های خوشه ای استفاده شد و در نهایت در برج مراقبت اصلی فرود آمدند.
ال پایس به نقل از گزارش سازمان ملل متحد اظهار کرد که رژیم صهیونیستی در ساعت ۱۱:۴۰ صبح به صلح بانان سازمان ملل متحد بدون هیچ توضیحی هشدار داده بود و در جریان این حمله از ۱۱: ۴۸ صبح تا ۱:۴۳ بعد از ظهر حدود ۱۲۰ گلوله توپ،۹۰ نارنجک و ۵ موشک به پست دیده بانی سازمان ملل شلیک شد.
یونیفل حدود 10 هزار سرباز از 36 کشور از جمله حدود 600 سرباز اسپانیایی دارد.
عکس: خبرگزاری فرانسه
مترجم: گلناز سادات غفاری

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.