پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، گوگل در پایان هر سال آمار جست‌وجو‌های انجام شده در موتور جست‌وجوی پرطرفدار خود را منتشر می‌کند، رابین ویلیامز بازیگر و کمدین آمریکایی بیشترین جستجو را در گوگل داشته است.
اپل، فیس بوک و دیگر شرکت‌ها هر ساله آمار محصولات خود را که بیشترین مخاطب را داشته، منتشر می کنند و یا به صورت عمومی در رسانه‌های اجتماعی اعلام می کنند.
جستجوهای ما صادقانه‌ترین راهی است که نمایان می کند ما به دنبال چه هستیم و چه چیزی برایمان حائز اهمیت است.
در سال ۲۰۱۴ بسیاری در سراسر جهان برای درگذشت هنرپیشه محبوبشان رابین ولیامز ناراحت شدند و این امر سبب شد تا نام وی درصدر بیشترین جستجو در سایت گوگل قرار گیرد.
پس از نام این هنرپیشه فقید، جام جهانی2014 بیشرین مطلبی بوده است که در این سایت جستجو شده است.
همچنین ویروس کشنده ابولا و هواپیمای مفقود شده پرواز ۳۷۰ هواپیمایی مالزی بصورت مشترک در جایگاه سوم بیشترین جستجو ها قرار گرفتن.
چالش سطل آب یخ که برای کمک به بیماران اسکلروز جانبی آمیوتروفیک فعالیت می کرد و در شبکه های اجتماعی مطرح شد و قوانینی برای آن گذاشته شد تا افراد یا یک سطل آب یخ روی سر خود خالی کنند یا به مؤسسه خیریه موردنظر کمک کنند، جایگاه چهارم جستجو ها را به خود اختصاص داده است.
در میان ۱۰ جستجوی برتر موجود در لیست منتشر شده بازی فلپی برد Flappy Bird، کنچیتا وورست Conchita Wurstخواننده اهل اتریش، گروه تروریستی داعش، ‌فیلم انیمیشن فروزن Frozen و بازی های المپیک زمستانی سوچی به چشم می خورند.
با توجه به آمارها، گوشی همراه آی فون ۶ شرکت اپل در میان دستگاه های الکترونیکی مصرفی بیشترین جستجو را داشته است.
در میان افراد محبوب در قید حیات نام‌های هنرپیشگان زن همچون جنیفر لارنس، کیم کارداشیان و ژولی گیه هنرپیشه فرانسوی که به عنوان معشوقه فرانسو اولاند رییس جمهور فرانسه افشاء شد در لیست قرار دارند.
اما نکته جالب در لیست جستجوها مربوط به کشور اکراین است.

در این کشور اروپایی با توجه به درگیری های داخلی، بیشترین جستجو در سایت گوگل مربوط به دستور ساخت کوکتل مولوتف بوده است.
بنا به گزارش آمار پایان سال گوگل، دستور العمل ساخت کوکتل مولوتف در صدر جدول در کنار موضوعاتی همچون دستور پخت نان عید پاک، پیتزا، کیک قرار گرفته است.
گوگل محبوب ترین موتور جستجو گری است که در خاور میانه و شمال آفریقا استفاده می شود و ۹۵ درصد جستجوها در عربستان سعودی و۹۷ درصد جستجو ها در مصر توسط گوگل صورت می گیرد .
گوگل یک شرکت سهامی عام است که در زمینهٔ جستجوی اینترنتی، رایانش ابری و تبلیغات سرمایه‌گذاری می‌کند.
نام این شرکت بر گرفته شده از واژهٔ گوگول که به معنی «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن» است که نوعی شعار و در واقع مقصود موضوع است. بدین معنی که گوگل قصد دارد تا سرویس‌ها، اهداف و اطلاع‌رسانی و اطلاعات خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد.
گوگل به طور تخمینی دارای بیش از یک میلیون سرور در سراسر جهان است و روزانه برروی بیش از یک میلیارد درخواست جستجو و حدود ۲۴ پتابایت داده تولید شده توسط کاربران پردازش انجام می‌دهد.
عکس: گتی ایمیج
مترجم: گلناز سادات غفاری

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.