پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، برایتون جیمی رید(‌در سمت چپ تصویر) گزارش شده است که برای شبه نظامیان کرد در سوریه در برابر داعش می جنگد.
افرادی از ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان، آلمان و برخی دیگر از کشورهای غربی در سوریه و عراق جایی که گروه تروریستی داعش در پی ایجاد خلافت است، در حال مبارزه هستند. آن‌ها در مبارزه با داعش هم دوش کُردها می جنگند.
در آخرین گزارش در مورد داوطلبان غربی پیوسته به کُردها آمده است که بسیاری از آنان دارای سابقه نظامی و اهل انگلستان هستند .
جیمز هیوز، پیاده نظام سابق بریتانیایی که سه مرتبه در افغانستان حضور داشته است به یگان‌های مدافع خلق کُرد
YPGبرای مبارزه با افراط گرایان پیوسته است.
یگان‌های مدافع خلق که عموماً با عنوان ی‌پ‌گ شناخته می‌شود گروه نظامی است متشکل از جوانان کرد مناطق کردنشین سوریه که علیه دولت سوریه در کردستان سوریه مبارزه می‌کند. این گروه شبه نظامی که توسط حزب اتحاد دموکراتیک و شورای ملی کرد تاسیس شده است، خود را مسئول حفظ نظم و حفاظت از جان اهالی مناطق کردنشین سوریه می داند.
بنا به گزارشی که در روزنامه آبزرور بریتانیا آمده است، دوست وی جیمی رید سربازی که در فرانسه تحت ارتش تعلیم دیده است همراه هیوز در عراق است.
رسانه یگان‌های مدافع خلق کُرد، همچنین گزارش داده اند که ظاهرا هر دو آنها توسط شخصی آمریکا به نام جوردن متسون که نماینده گروه "Lions of Rojava" شیر های کردستان سوریه است، به خدمت این گروه در آمده اند.
هیوز و رید در میان بسیاری از غربی هایی هستند که برای مبارزه علیه داعش به مناطق درگیر در خاورمیانه رفته‌اند و به شبه نظامیان کُرد ملحق شده‌اند .
همچنین آمریکایی‌های دیگری از جمله سربازان بازگشته‌ از جنگ افغانستان و عراق نیز در این جمع حضور دارند .
بنا به گزارش‌های غیر رسمی، ۶ کانادایی از نیروهای ویژه کهنه کار که هویتشان هنوز فاش نشده است برای مبارزه به پیشمرگ‌های کُرد عراق ملحق شده اند.
همچنین گیل رزنبرگ زن کانادایی نیز به عنوان اولین زن غربی به جوخه زنان YPG نیز پیوسته است .

گزارش شده است جوردن متسون فارق التحصیل از دبیرستان ویسکانسین برای پیوستن به کردها به سوریه رفته است.
از دیگر سو، دو گروه موتور سوار از کشورهای هلند و آلمان نیز برخی از اعضایشان را برای پیوستن به گروه‌های کرد راهی سوریه و عراق کرده‌اند و قاسم ششو، کُرد تبار آلمانی به همراه پسرش یاسر قاسم خلف و خیلی‌های دیگر، اروپا را برای یاری به کُردها به مقصد سوریه ترک کرده‌اند.
برخی از این افراد احساس وظیفه می‌کنند و تنها برای یک علت جان خود رابه خطر می اندازند و بعضی احساس می کنند که این درگیریها مربوط به خارج از کشور آنها نیست و کردهای ترکیه، اروپا و یا آمریکا باید برای دفاع به سوریه بروند.
برخلاف صدها غربی که در داعش مبارزه می‌کنند بسیاری از غربی‌های دیگر هستند که با کُردها متحد شده اند .
دولت‌های غربی شهروندانشان را از پیوستن به این گروه‌ها منع می کنند، ولی شواهد نشان می دهد که بسیاری از این افراد جذب گروهای کُرد و داعش شده‌اند.
عکس: فیس بوک شخصی افراد/ RT
مترجم: گلناز سادات غفاری

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.