پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، کارگران ساختمانى در حال انداختن عکس سلفى با دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل(ایستاده در سمت چپ تصویر) در ریودوژانیرو، برزیل. ٣٠ سپتامبر ٢٠١٤.
دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل روز سه شنبه در بازدید سر زده از محل احداث استادیوم های بازى‌هاى المپیک ریو 2016، به منظور استفاده بهینه از امکانات ساخته شده براى این بازی‌ها وعده راه اندازى دانشگاه ورزشى در این شهر را داد.
وی گفت: ساخت دانشگاه ورزشى به دلیل تاثیر بالا در جامعه باید ارجعیت داشته باشد. ورزشکاران خوب ماباید به جوان‌تر‌ها آموزش دهند. ما نیاز به ایجاد فرهنگ و دانش ورزشى داریم .
دهکده المپیک که روسف از آن بازید کرد براى بازی‌هاى المپیک تابستانى 2016 در حال ساخت است و قرار است در این ورزشگاه ها رشته های هاکى، رزمى، تنیس، دوچرخه سوراى، ژیمناستیک، هندبال، بسکتبال، شنا، واتر پلو و شیرجه برگزار شود.
از سوی دیگر براساس محاسبات انجام شده برزیل 15 میلیارد دلار برای برگزاری بازی‌های المپیک هزینه خواهد کرد که از منابع عمومی و خصوصی تامین می شود.
این در حالی است که برزیل برای برگزاری بازی های المپیک تابستانی ریودوژانیرو با مشکلات فراوانی از اعتصاب کارگران گرفته تا آلودگی شدید آب در خلیج گوانابارا محل برگزاری مسابقات قایقرانی المپیک رو به رو است که این مشکلات نگرانی فزاینده‌ای را برای برزیل و کمیته بین المللی
المپیک ایجاد کرده است.

عکس: شینهوا

ترجمه: گلناز سادات غفاری
برای دیدن تصویر با اندازه اصلی بروی عکس کلیک کنید.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.