یک منبع مطلع اعلام کرد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه این هفته به کشورهای لبنان، عراق و اردن سفر می کند.

به گزارش جماران، این منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود، در گفت و گو با ایرنا گفت: این سفر در ادامه سفرهای منطقه ای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و دیپلماسی فعال منطقه ای جمهوری اسلامی ایران با هدف رایزنی پیرامون مناسبات دو جانبه و تحولات منطقه ای انجام می شود.

پیش از این وزیر خارجه به کشورهای منطقه از جمله عراق، امارات، کویت، عمان و قطر سفر کرده بود.

سفیر لبنان در تهران روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام اینکه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دوشنبه هفته جاری به بیروت سفر می کند، گفت: تازه ترین اطلاعات و نتایج بدست آمده از تحقیقات مربوط به انفجار مقابل سفارت ایران و تحولات بعد از آن در اختیار وزیر خارجه ایران قرار می گیرد.

«فادی حاج علی» با بیان اینکه ظریف در جریان سفر بیروت با مقامات عالی لبنان از جمله وزیر امور خارجه و رییس جمهوری این کشور دیدار خواهد کرد، افزود: یکی از مهم ترین موضوعاتی که در جریان سفر دکتر ظریف به بیروت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، انفجارهای تروریستی اواخر مهر ماه گذشته مقابل سفارت ایران در بیروت و رویدادهای بعد از آن به ویژه دستگیری و مرگ «ماجد الماجد» و تحقیقات انجام شده در باره این رویدادها است.

این دیپلمات لبنانی با بیان اینکه نه تنها ایران، بلکه لبنان هم قربانی حادثه تروریستی مقابل سفارت ایران است، تاکید کرد: لبنان از هرگونه کمک و همکاری ایران برای به نتیجه رسیدن تحقیقات در خصوص انفجارهای مقابل سفارت ایران در بیروت و رخدادهای بعد از آن استقبال می کند و هرگونه اطلاعات و نتایجی که تاکنون از انجام تحقیقات دستگاه های قضایی و امنیتی لبنان در این زمینه حاصل شده است، در جریان سفر ظریف به بیروت در اختیار وی قرار خواهد گرفت.

فادی حاج علی در عین حال تصریح کرد: تحقیقات هنوز پایان نیافته و همچنان ادامه دارد و دستگیری ماجد الماجد نشان داد که تحقیقات دستگاه های قضایی و امنیتی لبنان در مسیر صحیح در جریان است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.