وزیر امور خارجه گفت: برنامه‌ای برای دیدار بین مقامات ایران و آمریکا در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو سازمان ملل متحد برنامه‌ریزی نشده است.

به گزارش جماران به نقل از فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پایان جلسه امروز هیئت دولت و در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد مذاکرات آینده ایران و 1+5 گفت: براساس تماس تلفنی که با کاترین اشتون، قرار است در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دیدار کنیم.

وی با اشاره به اینکه چهارچوب‌های مذاکره بین ما غرب پیش از این به صورت شفاف اعلام شده است، گفت: ما تنها زمانی می‌توانیم صلح‌آمیز بودن برنامه‌ هسته‌ای خود را به دنیا نشان دهیم که حقوق مردم ایران در این‌باره به خوبی رعایت شود.

وزیر امور خارجه گفت: اصولاً تنها زمانی می‌توان نسبت به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای کشور اطمینان داشت که به صورت صلح‌آمیز و به صورت آشکار به کار گرفته شده باشد.

ظریف در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا ملاقاتی بین مقامات ایران و آمریکا در حاشیه سازمان ملل صورت خواهد گرفت، گفت: چنین برنامه‌ای به هیچ عنوان تنظیم نشده است البته آمریکا عضو 1+5 است و در این قالب با مقامات جمهوری اسلامی ایران مذاکره داشته‌اند.

وی افزود: اگر اراده سیاسی برای حل این مشکلات وجود داشته باشد ما آماده‌ایم تا در این باره و در قالب 1+5 گفت‌وگو کنیم.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه گفته می‌شود روزنامه الحیات متن نامه اوباما به ایران را منتشر کرده است، گفت: به نظر من آن چیزی که باید از مطبوعات اعلام شود، رسانه‌ای خواهد شد چرا که به غیر از شفافیت مباحث مرتبط با امور دیپلماتیک غرب، هرچیزی در این حوزه باید مسیر خود را طی کند و مطلب روزنامه الحیات در این باره درست نیست.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.