وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح حضور آمریکا در منطقه را زمینه‌ساز گسترش بحران فراتر از مرز‌های سوریه برشمرد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، حسین دهقان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان این‌که ما فکر می‌کنیم حضور آمریکایی‌ها در منطقه سطح بی‌ثباتی را افزایش می‌دهد، اظهار کرد: حضور آمریکا در منطقه بحران را فراتر از مرز سوریه خواهد برد.

وی افزود: جریان تروریستی که در سوریه حضور دارد و با نظام سیاسی سوریه درگیر است و مقابل مردم ایستاده است می‌تواند در سایه تغییرات فعلی که آمریکایی‌ها به آن دامن می‌زنند به صورت ویروسی به کل کشورهای منطقه و خارج از منطقه منتقل شود و ناامنی را در سطح منطقه افزایش دهد.

دهقان با اشاره به این‌که آمریکایی‌ها از دخالت در سوریه نگرانی‌هایی خواهند داشت که این بخاطر تجربیات آنها در افغانستان و عراق است، گفت: آمریکایی‌ها مطمئن نیستند که عملیاتی موفق و قابل کنترل داشته باشند؛ چرا که آغاز جنگ با آنهاست، اما اینطور نیست که در مورد خاتمه آن تصمیم بگیرند.

وزیر دفاع در جواب این سوال که آیا ایران به سوریه تجهیزاتی خواهد داد، گفت: سوری‌ها نیازی ندارند که ما تجهیزات خاص در اختیارشان قرار دهیم ندارند و آنها خودشان از سیستم‌های پدافندی بهره‌مندند و می‌توانند خودشان را تامین کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.