یک تحلیلگر آمریکایی در مطلبی به ارائه سه دلیل پرداخت که نشان می دهد تحریمهای خصمانه آمریکا و متحدانش به سبب پافشاری ایران بر حقوق هسته‌ای مشروع خود هیچ تاثیری بر آن نداشته است.
به گزارش جماران به نقل از مهر، تحلیلگر سایت «پالسی میک» در مطلبی به تشریح این موضوع پرداخت که چرا تحریم‌های غرب تاثیری بر جمهوری اسلامی ایران نداشته است.
در این مطلب آمده است که نظام ایران برای مقابله با تحریم‌ها که با هدف فشار بر مردم ایران طراحی شده است سه راهکار در پیش گرفته است و توانسته از این طریق، تحریمها را بی اثر کند.
اول اینکه ایران با توجه به اینکه از سال 1979 تحت تحریمهای اقتصادی است و در طول این سال‌ها در دور زدن تحریم‌ها استاد شده است. از سویی دیگر هم ایران علاوه بر دور زدن تحریمها توانسته با ایجاد اصلاحات اقتصادی و به کار بستن اقتصاد مقاومتی آثار ضربات تحریم را دفع کند.
ایران در این اصلاحات اقتصادی سعی کرده منابع درآمدی دولت را از وابستگی به درآمدهای نفت کاهش دهد و به خصوص سازی روی آورد.
نویسنده دومین استراتژی اتخاذ شده از سوی ایران را که بیانگر بی اثر بودن تحریم‌ها است، به چالش کشاندن منافع و برنامه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و جهان توسط جمهوری اسلامی ایران می‌داند بیانگر این است که تحریم‌ها نتوانسته‌اند بر ایران اثر گذار باشند.
تحلیل‌گر این سایت سومین دلیل بی اثر بودن تحریم‌های آمریکا و غرب علیه ایران را اتخاذ استراتژی افزایش فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم از سوی ایران در سال‌های گذشته با وجود تحریم‌های شدید خوانده است.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.