رئیس حزب الدستور در یک گفتگوی مطبوعاتی با اعلام اینکه وابستگی به اخوان المسلمین جرم محسوب نمی شود، دخالت ارتش مصر در رویدادهای اخیر را کم هزینه ترین گزینه دانست.
به گزارش جماران به نقل از مهر، محمد البرادعی رئیس حزب الدستور مصر در گفتگو با نیویورک تایمز اظهار داشت که وی تلاش بسیاری انجام داد تا طرف های غربی را به این مسئله قانع کند که راه حلی جز کناره گیری محمد مرسی از قدرت وجود ندارد.

وی افزود: محمد مرسی بر سر راه تبدیل مصر به یک کشور دموکراتیک مانع تراشی کرد. البرادعی با اشاره به بازداشت برخی رهبران اخوان المسلمین طی روزهای اخیر توسط نیروهای امنیتی گفت: نباید بدون اتهام روشن، کسی را بازداشت کرد، بلکه این اقدام باید از سوی دادستانی کل تحقیق شود.

محمدالبرادعی خاطرنشان کرد: وابستگی به اخوان المسلمین جرم محسوب نمی‌شود. مسئولان نظامی نیز اعلام کرده‌اند زمانی که محمد مرسی را در روز چهارشنبه بازداشت کردند، در نهایت احترام با وی تعامل کردند.

رئیس حزب الدستور درباره بسته شدن شبکه‌های ماهواره‌ای اسلامی توسط مسئولان امنیتی مصر نیز گفت: این شبکه‌ها خشونت، جنایت و کشتار را تشویق می‌کردند بنابراین برای مدتی توسط نیروهای امنیتی تعطیل شدند و در برخی از این شبکه‌ها نیز سلاح‌هایی وجود داشت.

البرادعی اظهار داشت که در روز برکناری محمد مرسی، در تماس با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آن‌ها را قانع کرده است که برکناری مرسی با هدف آغاز روند دموکراتیک در مصر صورت گرفته است.

وی بر ضرورت مشارکت اخوان المسلمین در انتخابات پارلمانی و روند سیاسی تاکید و اعلام کرد که اخوانی‌ها تاکنون همکاری با مسئولانی که آنها را غاصب می‌دانند، رد کرده‌اند.

رئیس حزب الدستور اظهار داشت: با آمدن میلیون‌ها شهروند مصری به خیابان‌ها برای کناره گیری محمد مرسی از قدرت و مخالفت وی با این مسئله، دخالت ارتش برای حل و فصل موضوع کم هزینه‌ترین گزینه بود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.