رهبر حزب « الدستور» مصر کشته شدن شهید حسن شحاته به دست هواداران رئیس جمهوری معزول مصر را یکی از عوامل اصلی سرنگونی وی و جماعت اخوان المسلمین دانست.

به گزارش جماران به نقل از دیپلماسی ایرانی، محمد البرادعی رهبر حزب « الدستور» مصر و از رهبران برجسته جبهه نجات ملی مصر که رهبری جریان سرنگونی محمد مرسی رئیس جمهوری مصر را برعهده داشت گفت: خون شهید علامه شیخ حسن شحاته و یاران شیعه اش که در مصر ریخته شد باعث سرنگونی رژیم مرسی و جماعت اخوان المسلمین شده است.

البرادعی گفت: شهادت شحاته همچون زلزله‌ای زمین زیر پای اخوان‌المسلمین و مرسی را به لرزه در آورده است و آن‌ها را این خون سرنگون کرد.

دکتر محمد البرادعی در ادامه سخنانش با خبرگزاری رویترز که تمام خبرگزاری‌های مصری و خارجی آن را پوشش خبری داده اند، افزود: جنایت هولناکی که در حق شهید شحاته روی داد باعث شد خون وی نزد پروردگار متعال از جایگاه با عزتی برخوردار شود و به مثابه زلزله‌ای در زیر پای مرسی و جماعت اخوان المسلمین همه چیز را زیر پایشان به لرزه در آورد.

البرادعی که در قاهره با این خبرگزاری سخن می‌گفت، افزود: من با این شیخ عالی قدر که نمی‌شناختمش اظهار همدردی می‌کنم اما شیوه هولناک شهادتش باعث آن شده است تا نزد پروردگار عالم از جایگاه عالی برخوردار باشد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.