گزارش‌های رسانه‌های مصری حاکی از این است که طی درگیری‌ها در نقاط مختلف مصر حدود 30 تن کشته و بیش از 500 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش جماران، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، منابع پزشکی در اسکندریه اعلام کردند که تعداد کشته شدگان در درگیری‌ها میان حامیان محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر و مخالفانش در روز جمعه به 12 تن رسید در حالی که تعداد زخمی شدگان این درگیری‌ها بیش از 300 تن گزارش شده است.

خبرگزاری الشرق الاوسط گزارش داده بود که طی درگیری‌ها فقط یک تن کشته شده است.

تلویزیون مصر گزارش داد که آمار درگیری‌ها در نقاط مختلف مصر به 17 کشته و 318 زخمی رسید.

خبرنگار شبکه روسیه الیوم پیشتر گزارش داد که در پل کوبری در منطقه شش اکتبر دست کم دو تن کشته شدند.

در حالی که حامیان مصری تلاش می‌کردند وارد منطقه المنیل در قاهره شوند و ساکنان این منطقه نیز به آنها برخورد کردند دست کم سه تن کشته شدند.

گزارش‌های رسانه‌ای نیز حاکی از آن است که طی درگیری‌ها مقابل باشگاه گارد ریاست جمهوری در شهر نصر قاهره دست کم سه تن کشته شدند.

عمرو نصر رئیس هیات امداد رسانی اسکندریه اعلام کرد که درگیری‌ها میان حامیان و مخالفان مرسی در منطقه سیدی جابر در اسکندریه عصر جمعه به 13 کشته و 200 زخمی رسید.

در اسماعیلیه نیز آمار درگیری‌ها در اطراف ساختمان استانداری این استان که تا ساعات‌ اولیه صبح امروز (شنبه) ادامه داشت به سه کشته و بیش از 100 زخمی رسید که برخی از آنها دچار قطع عضو شده بودند.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از احمد علی سخنگوی رسمی ارتش مصر نیز گزارش داد که نیروهای مسلح با هدف جلوگیری از وقوع درگیری‌های جدیدی میان تظاهرکنندگان دو طرف وارد عمل خواهند شد.

احمد علی با تاکید بر بی‌طرف بودن ارتش مصر اعلام کرد: ما از هیچ کس طرفداری نمی‌کنیم و به طرف خاصی گرایش نداریم. وظیفه ما حفظ جان تظاهرکنندگان است.

منبع: ایسنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.