نتایج نظرسنجی اخیر مرکز گالوپ نشان می‌دهد تنها ۱۰ درصد مردم امریکا به کنگره این کشور به عنوان یک نهاد اجتماعی اعتماد دارند.
به گزارش جماران به نقل از پرس تی وی، بر اساس نتایج این نظرسنجی که در مقایسه با نظرسنجی مشابهی در سال گذشته ۳ درصد پایین‌تر است، نهاد قانونگذاری امریکا برای چهارمین سال متوالی در قعر فهرستی از ۱۶ نهاد اجتماعی این کشور قرار می‌گیرد.
اعتماد به کنگره امریکا در سال ۱۹۷۳ میلادی ۴۲ درصد بود با وجود این، طی ۱۰ سال گذشته اقبال عمومی به این مجموعه و رهبران آن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
طی این نظرسنجی از ۱۵۲۹ بزرگسال از سراسر امریکا از طریق تماس تلفنی در مورد اعتماد به کنگره سوال پرسیده شد. بر اساس این نظرسنجی اعتماد مردم امریکا به سازمان‌های کار و درمانی بیش از کنگره است.
در گزارش مرکز افکارسنجی گالوپ آمده است: «اعتماد دموکرات‌ها، افراد مستقل و جمهوری خواهان تقریبا به طور برابر به کنگره کم است. این نسبت به گذشته یک تغییر محسوب می‌شود و احتمالا نتیجه شکاف در کنترل کنگره است.»
گفتنی است نمایندگان جمهوری خواه کنترل مجلس نمایندگان امریکا را در دست دارند و در مقابل کنترل مجلس سنای این کشور در دست دموکرات‌هاست.
با وجود اینکه این نظرسنجی نشان می‌دهد نمایندگان باید تلاش بیشتری برای جلب رضایت مردم امریکا بکنند، قانونگذاران این کشور روز دوشنبه نرخ بهره وام‌های دانشجویی را از ۳.۴ درصد به ۶.۸ درصد افزایش دادند.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.