رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا درباره تلاش‌های آمریکا در مورد از سرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه با یکدیگر مذاکره کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایسنا، در یک بیانیه رسمی فلسطینی که پس از برگزاری این نشست در رام الله منتشر شد، آمده است که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا بار دیگر اعلام کردند که توقف شهرک‌سازی‌ها و آزادی اسرای فلسطینی فضای بهتری را برای از سرگیری مذاکرات صلح به وجود می‌آورد.

در ادامه این بیانیه آمده است که مذاکرات جدی باید آغاز شود تا امید و آرزوهای فلسطینی برای تشکیل کشور مستقل فلسطین تحقق یابد.

محمود عباس در جریان این نشست اعلام کرد که فلسطینی‌ها خواهان موفقیت تلاش‌های آمریکا برای پیشبرد روند صلح و از سرگیری این مذاکرات هستند که منجر به خاتمه اشغال نظامی اسرائیل و تشکیل کشور فلسطین شود.

بر اساس این بیانیه، کاترین اشتون نیز تاکید کرد که اتحادیه اروپا از این تلاش‌های آمریکا حمایت می‌کند و موضع اتحادیه اروپا درباره این مساله کاملا واضح است و از روند صلح و دستیابی به راه حل دو کشوری حمایت می‌کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.