خبرنگار پایگاه خبری شبکه اسکای نیوز عربی گزارش داد: سلسله انفجاراتی پی در پی صبح امروز پنجشنبه و همزمان با آغاز رأی گیری در انتخابات محلی دو استان انبار و نینوا در غرب عراق، این دو شهر را به لرزه درآورد.

به گزارش جماران به نقل از شفقنا، این شبکه همچنین گزارش داد: در ساعات اولیه صبح امروز پنجشنبه و همزمان با آغاز رأی گیری انتخابات شوراهای استانی شهر موصل، که به تاخیر افتاده بود، نه انفجار پیاپی در مناطق مختلف این شهر به صدا درآمد.

خبرنگار این شبکه در عراق افزود: به گفته مسئولان امنیتی موصل، این انفجارات، تاکنون هیچ تلفات جانی و مادی در بر نداشته است.

به گفته این منابع امنیتی به نقل از خبرناگر اسکای نیوز، هدف از وقوع این انفجارات، ارعاب رای دهندگان بوده است.

حدود یک میلیون و 820 هزار رای دهنده، آرای خود را در حدود سه هزار مرکز رای گیری در استان نینوا به صندوق خواهند انداخت.

الرمادی

در همین حال خبرنگار شبکه اسکای نیوز عربی در شهر «الرمادی» مرکز استان انبار نیز گزراش داد: صبح امروز و همزمان با آغاز رای گیری شورای استانی در استان انبار، پنج انفجار پیاپی این شهر را به لرزه درآورد.

خبرنگار سکای نیوز به نقل از یک مسئول امنیتی در پلیس رمادی افزود: این انفجارات ناشی از حملات خمپاراه ای بوده و هیچ تلفات جانی و مالی در بر نداشته است.

به گفته این مسئول امنیتی عراق، از این پنج حمله، دو حمله یک مرکز رای گیری بین 300 مرکز رای گیری این استان را هدف قرار داده بود.

براساس گزارش پایگاه خبری شبکه «اسکای نیوز عربی»، انتخابات شوراهای استانی عراق آوریل گذشته در 12 استان عراق برگزار شد و انتخابات دو استان نینوا و انبار به دلایل امنیتی به تاخیر افتاده بود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.