رییس جمهوری تونس در گفت‌وگوی تلفنی با حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی گفت: به رییس جمهوری منتخب ایران برای حل مشکلات منطقه و جهان اسلام از جمله سوریه امید بسته‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا، رییس جمهوری تونس و رییس جمهوری منتخب ایران بر تقویت مناسبات دوجانبه نیز تاکید کردند. المزروقی در این گفت‌وگوی تلفنی همچنین اظهار داشت: بعد از آنکه از ویژگی‌های شخصیتی شما بویژه تحصیلات، سوابق و تجربیات آگاه شدم، دریافتم که قادر به حل مشکلات بزرگ هستید. رییس جمهوری تونس ضمن تبریک مجدد به دکتر روحانی، برای وی آرزوی موفقیت کرد.

دکتر روحانی نیز ضمن تشکر از رییس جمهوری تونس، خواستار تحکیم دوستی میان همه کشورهای دوست در منطقه و جهان از جمله ایران و تونس شد. رییس جمهوری منتخب ایران و رییس جمهوری تونس همچنین در این گفت‌وگو خواستار گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و همکاری‌‌های فرهنگی میان دو ملت شدند.

به گزارش ایرنا از امور رسانه‌ای دفتر رییس جمهوری منتخب ایران، رییس جمهوری تونس پیشتر با ارسال پیامی از طرف خود و ملت این کشور انتخاب دکتر روحانی به ریاست جمهوری ایران را تبریک گفته و برای ملت ایران آرزوی سربلندی و بالندگی کرد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.