نلسون ماندلا سومین شب متوالی را در حالی در بیمارستان گذراند که مردم آفریقای جنوبی برای سلامت وی دست به دعا برداشته‌اند اگرچه ظاهرا زمان رفتن وی فرا رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایسنا، مقام‌های دولتی آفریقای جنوبی هیچ گزارش جدیدی درباره وضعیت کنونی سلامت نلسون ماندلا، رهبر 94 ساله ضد آپارتاید این کشور از زمان بستری شدن وی اعلام نکرده‌اند و تنها گزارش منتشره این است که وی در وضعیت وخیم اما باثباتی قرار دارد.

همزمان دختر ماندلا در گفتگو با روزنامه گاردین گفت: من پدرم را دیدم و او شرایط خوبی دارد. او یک مبارز است.

با این حال مردم آفریقای جنوبی خود را آماده می‌کنند تا پذیرای مرگ اولین رئیس‌جمهور سیاه پوستشان و پدر «ملت رنگین کمان» باشند. روزنامه ساندی تایمز در تیتر صفحه اصلی خود نوشت: زمان آن فرا رسیده که رفتن او را بپذیریم.

این چهارمین باری است که ماندلا از دسامبر سال گذشته میلادی به بیمارستان منتقل می‌شود تا تحت درمان قرار گیرد. وی که ماه آتی میلادی 95 ساله می‌شود، در آوریل سال 2013 نیز به دلیل ابتلا به ذات الریه در بیمارستان بستری شد و هم اکنون نیز در پی بازگشت عفونت ریوی در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارد.

اگر چه دولت آفریقای جنوبی نوع درمان ماندلا در بیمارستان را مشخص نکرده‌ اما اعضای خانواده وی به کلینیک قلب در پروتریا رفت و آمد می‌کنند.

ماندلا که از جام جهانی فوتبال در ژوئیه سال 2010 میلادی در انظار عمومی ظاهر نشده، 27 سال به دلیل مبارزات ضد تبعیض نژادی در زندان بود. همزمان که طرفداران و حامیان ماندلا برای وی ابراز ناراحتی می‌کنند و امیدوارند که به زودی بهبود یابد، خود را برای بدترین‌ها آماده می‌کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.