آیت الله شیخ عیسی قاسم گفت: استمرار حالت امنیتی نمی تواند فریاد آزادی خواهی مردم را خاموش سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از حوزه، وی در جمع پرتعداد مردم در مسجد امام صادق بحرین با اشاره به تلاش ها برای ایجاد جنگ مذهبی در جهان اسلام ابراز داشت: فتنه در حال پیش روی به تمام نقاط وطن اسلامی است. باید محکومیت ما واحد و یکپارچه باشد. این روزها کسانی که به امت رحم نمی کنند و محرمات الهی را مرتکب می شوند و احترامی برای دین قائل نیستند و فقط تخت قدرت خود را می پرستند، شعار طایفه و مذهب را برگزیده اند. اینها کسانی هستند که موجب انتشار فتنه در امت هستند و وحدت امت اسلام را از بین می برند.

رهبر شیعیان بحرین ادامه داد: امروز فتنه طایفی به هر نقطه ای از وطن بزرگ اسلامی راه یافته تا خشک و تر را با هم بسوزاند و مفسدان شبانه روز برای تحقق این هدف جنایتکارانه که موجب خشم خدا و پیامبر است تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: هرکس از خدا می ترسد و احترامی برای دین قائل است و به عزت و قدرت و وحدت امت اسلامی اهمیت می دهد و برای انسان و انسانیت احترام قائل است و این توان را دارد که حتی یک کلمه در برابر فتنه طایفی بگوید و از آن بکاهد بر او واجب است که این کار را انجام دهد و هر کس هم که توان انجام کاری در این زمینه ندارد باید در مورد دین خدا و حق امت و خون مسلمانان تقوا داشته باشد و حتی یک کلمه نیز در جهت برافروختن آتش فتنه بر زبان نیاورد.

مقابل هرگونه فتنه مذهبی بایستیم

آیت الله عیسی قاسم گفت: برادران و خواهران مسلمان در بحرین و کشورهای دیگر! موضع گیری ما باید در محکوم ساختن یک مسئله موضع یکپارچه داشته باشیم و همه باهم واکنش نشان دهیم و باید در مورد هرگونه حمله شیعه به سنی یا سنی به شیعه واکنش نشان دهیم و در مورد ریخته شدن خون هر دو طایفه به دست هم و همچنین دشنام و توهین ناحق واکنش نشان دهیم و هرگونه تحریک برای انجام محرمات و تجاوز به حقوق مسملانان و هرگونه ظلم به مسلمانان را محکوم کنیم که دین از ما می خواهد اینگونه باشیم و هر کس راهی جز این برگزیند خطاکار است.

وی افزود: کسانی که در هر جای وطن اسلامی به دنبال ایجاد فتنه طایفی و صدور آن هستند به اسلام و وطن اسلامی و امت اسلامی خیانت کرده و به افروختن آتش در این سرزمین ها کمک کرده اند.

رهبر شیعیان بحرین در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد شدید نسبت به فضا خفقان در بحرین گفت: استمرار حالت امنیتی نمیتواند فریاد آزادی خواهی مردم را خاموش سازد.


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.