به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ابنا، حجت الاسلام والمسلمین محمود منتظری رییس مرکز اسلامی امام علی(ع) در وین با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی(س)، تصریح کرد: همه انسان های آزاده ، مسلمان و غیرمسلمان، سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت روح الله موسوی خمینی(س) مرجع عالیقدر و بزرگ سلسله جنبان حرکت آزادی و رهایی در شرق و غرب عالم را گرامی می دارند.

امام و رییس مرکز اسلامی امام علی(ع) وین با اشاره به اینکه امام خمینی(س) یک حقیقت تابناک است که تنها متعلق به ایران ، شیعه و جهان اسلام نیست، تاکید کرد: ابعاد بلند اندیشه امام ، آفاق زندگی آدمی را در شرق و غرب عالم درنوردیده است.

وی خاطرنشان کرد: هر انسان آزاده و متفکری که می خواهد در فضای انسانیت متعالی، تنفس کند و به ارزش های ماندگار انسانی تفکر کند و بیندیشد، چاره ای ندارد بجز اینکه خودش را به مسیر جریان فکری امام خمینی(س) پیوند بزند و از این جام زلال فرهنگ به اندازه وسعت خود استفاده کند.

امام شیعیان اتریش با بیان اینکه امام خمینی(س) حقیقت زنده ای است که بر گردن همه انسان ها در نقاط مختلف جهان حق دارد، اظهار داشت: امام به ما یاد داد که چگونه می توانیم مسیر انسانیت را در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، عرفانی و اعتقادی بدون تحجر و بدور از افسارگسیختگی روشنفکری بی تعهد، سپری کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری تاکید کرد: ابعاد سیاسی شخصیت امام به جهت اینکه رهبر یک انقلاب بزرگ در نیم قرن اخیر بوده اند پررنگ تر است ولی ابعاد دیگر وجودی ایشان از جمله فقاهت، عرفان، اخلاق و سلوک، ابعاد بسیار بلندی است که در شخصیت ایشان جمع می باشد و باید این ابعاد را شناخت و الگوی خود قرار داد.

مرکز اسلامی امام علی(ع) در وین که امامت و ریاست آن را حجت الاسلام والمسلمین منتظری برعهده دارد، کانون اصلی همگرایی شیعیان در اتریش است.

در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار نفر شیعه در اتریش زندگی می کنند.

مجمع اهل بیت(ع) اتریش، مرکز شیعیان ترک، مرکز شیعیان پاکستان، مرکز شیعیان عراق، مرکز اسلامی الزهرا(س) و مرکز شیعیان سالزبورگ از جمله مراکز اقماری مرکز اسلامی امام علی(ع) در وین است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.