الشن مناف اف رییس حزب دموکراتیک چپ آذربایجان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در باکو به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(س) گفت: امام خمینی(س) شخصیت بزرگ و تاریخی بود که توان تغییر مسیر سیاسی را نه تنها در ایران و جهان اسلام بلکه در کل جهان دارا بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا، این فعال سیاسی آذری با اعلام اینکه در نتیجه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(س)، امروز ما شاهد پیشرفت ایران در زمینه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هستیم، افزود: اگر ما به وضعیت اقتصادی و اجتماعی ایران قبل از انقلاب اسلامی دقت کنیم، می بینیم که دولت ایران قبل از انقلاب اسلامی دست نشانده آمریکا بود و فساد مالی سرتاسر این کشور را فرا گرفته بود.
مناف اف افزود: امام خمینی(س) توانست اعتراضات مردمی را به اهدافی که می خواست هدایت کند و با انقلابی که کرد در کوتاه مدت توانست جغرافیای سیاسی جهان را تغییر دهد.
وی گفت: با انقلاب امام خمینی(س) تنها رژیم سیاسی موجود در ایران تغییر نکرد، بلکه تغییر رژیم سیاسی در ایران در اصل جغرافیای سیاسی منطقه را به گونه ای تغییر داد که دیگر منافع امریکا و کشورهای غربی را تامین نمی کرد و این مسئله نهادها و سازمانهای امنیتی غربی را نگران کرد و به همین خاطر بود که یک سال بعد از انقلاب اسلامی با حمایت کامل آمریکا علیه ایران جنگ تحمیلی آغاز شد.
رییس حزب دموکراتیک چپ آذربایجان بابیان اینکه امام خمینی(س) یک متفکر بزرگ و عالم بود،افزود:معتقدم مردم و دولت ایران، میراث گرانبهایی را که از امام خمینی به ارث برده اند، با دقت فراوان حفظ خواهند کرد .
وی تاکید کرداین میراث نه تنها برای مردم و دولت ایران ، بلکه برای تمامی مردمانی که به ارزشهای اسلامی احترام می گذارند مرجع و نمونه بوده و آنها سالیان درازی از این میراث بهره مند خواهند شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.