مردم و انقلابیون بحرینی روز جمعه با برگزاری تحصن گسترده همبستگی خود را با آیت‌الله شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته انقلابی این کشور ابراز می‌دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از فارس، علمای دینی بحرین برای برگزاری تحصن گسترده در روز جمعه آینده برای همبستگی با آیت‌الله شیخ عیسی قاسم فراخوان دادند. علامه «عبدالله الغریفی» در جریان تجمعی در همبستگی با شیخ عیسی قاسم در منطقه الدراز در نزدیک شهر منامه پایتخت بحرین، شرکت در این تحصن را یک وظیفه شرعی و ملی توصیف کرد.
نیروهای امنیتی رژیم بحرین بامداد روز جمعه به بیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم یورش برده و درب خانه را شکسته و اسباب و اثاثیه آن را تخریب کردند. آنها همچنین به ارعاب زنان و کودکان پرداختند.
این یورش نیروهای آل خلیفه با موج محکومیت داخلی و خارجی روبرو شده است. بحرین از دو سال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.
نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته‌اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد‌ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده‌اند.
شواهد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.
این درحالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگری‌ها همچنان با آمدن به خیابان‌ها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته خود از جمله اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید می‌کنند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.