در پی تیراندازی به بلندی‌های اشغالی جولان از سوی سوریه ارتش اسرائیل می‌گوید نیروهایش به یکی از اهداف در داخل این کشور عربی شلیک کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از پرس تی وی، ارتش اسرائیل روز سه‌شنبه (۳۱ اردیبهشت) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در اثر این تیراندازی به یک خودروی نظامی آسیب رسید اما کسی زخمی نشد.
در ادامه این بیانیه آمده است سربازان اسرائیلی «در اقدامی تلافی‌جویانه به دقت به سوی سوریه شلیک کردند.»
تل آویو اخیرا فعالیت‌های نظامی خود را در بلندی‌های اشغالی جولان افزایش داده است. این منطقه در هفته‌های اخیر صحنه درگیری شدید بین نیروهای سوری و شورشیان برخوردار از حمایت خارجی بوده است.
ارتش اسرائیل با استقرار یک «بیمارستان صحرایی نظامی» در ایست بازرسی ۱۰۵ در بلندی‌های اشغالی جولان شورشیانی را که در مقابله با دولت دمشق مجروح می‌شوند درمان می‌کند.
ارتش اسرائیل از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۳ بار به سوریه حمله هوایی کرده است.
سوریه ۵ می اعلام کرد رژیم اسرائیل یک مرکز تحقیقاتی در حومه دمشق را هدف حمله هوایی قرار داده است. این حمله در پی تحمیل خسارات سنگین از سوی ارتش سوریه به گروه‌های هم‌پیمان القاعده در این کشور روی داد. بر اساس گزارش‌های رسانه‌های سوری در این حمله راکت‌های اسرائیل به مرکز تحقیقاتی جمرایا اصابت کرد.
مرکز تحقیقاتی جمرایا ماه ژانویه نیز هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفته بود.
حمله ۵ می اندکی پس از آن روی داد که تل آویو تایید کرد جنگنده‌های این رژیم ۳ می نقطه دیگری را در سوریه هدف قرار داده بودند.
با این وجود، کشورهای مخالف سوریه از جمله ترکیه و چند کشور عربی منطقه در برابر اقدامات تهاجمی رژیم اسرائیل علیه دمشق سکوت پیشه کرده‌اند.
سوریه بیش از ۲ سال است که صحنه ناآرامی بوده است. شمار زیادی از مردم این کشور از جمله تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در این ناآرامی ها جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.