حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که استکبار جهانی و دشمنان اسلام با مکتب سازی های بدلی به دنبال انحراف جوانان هستند،‌ انجام فعالیت های فرهنگی صحیح و منطبق بر آموزه های دینی را عامل خنثی شدن توطئه های دشمنان دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار اعضای کمیسیون های فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهرهای کشور، شماری از کارکنان دادگستری استان فارس و شماری از دست اندرکاران بخش فرق و ادیان اداره کل تبلیغات اسلامی شیراز، فعالیت در عرصه فرهنگی و دینی را بسیار مهم ارزیابی کرد.
این مرجع تقلید توجه به حل مشکلات عرصه فرهنگ را مهم خواند و گفت: هدف بعثت انبیای الهی طبق آیات قرآن کریم بسیار زیاد است که از آن جمله می توان به نجات دادن انسان از گمراهی، آموزش و تعلیم و تربیت و اقامه عدل و داد اشاره کرد.
ریشه کار فرهنگی تفکر است
وی تصریح کرد: ما امروز در نظامی اسلامی زندگی می کنیم و باید قدر آن را بدانیم، اگر حکومت اسلامی نداشته باشیم نمی توانیم برنامه های خود را در عرصه های مختلف پیاده و اجرایی کنیم.
این مرجع تقلید با تاکید بر این که ریشه کار فرهنگی تفکر است، گفت: دین مبین اسلام بیشترین اهمیت را به علم، تفکر و دانش داده و در این باره نیز تاکیدات بسیاری زیادی از پیامبر(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت وارده شده است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به این که اسلام یک آیین فرهنگی است و باید پایه های فرهگی را تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: حرکت شوراها و شهرداری های به سمت مسائل فرهنگی یک بشارت و تحول است، کار شهرداری ها تنها عمران ظاهری نیست، تا عمران فکری و فرهنگی نباشد عمران فیزیکی نیز انجام نمی شود.
کار فرهنگی آمار جرم و جنایت را کاهش می دهد
این مرجع تقلید بیان داشت: درباره دستگاه قضا و سایر مسؤولان نیز این مساله صادق است و دست اندرکاران برای پیشگیری از وقوع جرایم باید به سمت کارهای فرهنگی بروند و به گونه ای رفتار کنند که گناه و جرمی انجام نشود؛ به یقین کار فرهنگی در دستگاه قضا می تواند آمار جرم و جنایات را کاهش دهد.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم بیان داشت: دشمنان نیز به این نکته پی برده اند از این رو به دنبال ایجاد دستگاه های قلابی و بدل سازی فرقه هایی همچون وهابیت، بهائیت و صوفی گری روی آورده اند و باید مراقب توطئه های آنان بود.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که استکبار از طریق مکتب سازی به دنبال انحراف جوانان است، تصریح کرد: ما باید بیدار باشیم و بایستی با تکیه بر فرهنگ غنی اسلامی نسل جوان را آموزش دهیم چراکه برنامه های آنان از طریق شبهه افکنی روی جوانان متمرکز شده است.
اقدامات تروریستی نشانه بی منطقی و بی خردی وهابیت است
این مرجع تقلید با یادآوری این نکته که توطئه های دشمنان با حرکت فرهنگی خنثی می شود، تصریح کرد: امروز اسلام و مکتب اهل بیت(ع) با وجود تمام توطئه های دشمنان روز به روز در جهان در حال پیشرفت و گسترش است، در سوریه نیز با وجود سرمایه گذاری های فراوان به طور یقین شکست خواهند خورد.
وی روی آوردن به اقدامات تروریستی را نشانه بی منطقی و بی خردی وهابیت دانست و گفت: شیعه در مقابل این اقدامات مقابله به مثل نمی کند و این خود دلیلی است که مردم جهان را به حقانیت مکتب اهل بیت(ع) متوجه می سازد.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان سخنان خود جنایات تروریستی در پاکستان را محکوم کرد و گفت: دروس مراجع و سطوح مختلف حوزه های علمیه نیز در اعتراض به این جنایات درشنبه خود را تعطیل کرده اند و تجمع اعتراض آمیزی در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد.
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.