"عصائب اهل حق" عراق با ایجاد تغییراتی در شیوه فعالیت‌ خود در حال تبدیل شدن به یک جریان سیاسی قوی در عراق هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایسنا، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی از برنامه‌ها و جهت‌گیری‌های جدید عصائب اهل حق، مهمترین گروه نظامی شیعه در عراق که علیه نیروهای آمریکایی دست به عملیات نظامی می‌زند، اعلام کرد: این گروه در حال پیوستن به روند سیاسی در عراق است و به احتمال زیاد در آینده به یک جریان سیاسی قوی در عراق تبدیل خواهد شد.
بنا به نوشته واشنگتن پست، عصائب اهل حق در شیوه خود بازنگری کرده و با تاسیس دفترهای سیاسی در سراسر عراق در حال تبلیغ برای خود است و به جذب طرفدارانی برای این گروه هستند.
بنا بر این گزارش، فرماندهان عصائب اهل حق که بیشتر آنها به ایران پناهنده شده بودند در ماه‌های گذشته به عراق بازگشتند و دفاتر سیاسی را تاسیس کرده و در حال انجام خدمت‌رسانی به مردم عراق در زمینه‌های مختلف هستند تا با این شیوه به طرفداران گروه خود بی‌افزاید.
عصائب اهل حق که از ارتش المهدی به رهبری مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق جدا شده، در سال‌های گذشته بیشترین حملات علیه نیروهای آمریکایی را انجام داده و یکی از بزرگترین گروه‌های نظامی مخالف اشغال عراق توسط آمریکا است.
بنا به نوشته این روزنامه، قیس خزعلی، رهبر عصائب اهل حق عراق نیز که به ایران پناهنده شده بود به کشورش بازگشته و در حال ایجاد تغییرات در ساختار گروه خود است تا بتواند جایگاه سیاسی مهمی برای این گروه در عراق به دست آورد.
عصائب اهل حق پیش‌تر و با خروج نیروهای آمریکایی از عراق اعلام کرده بودند، با پایان "مقاومت اسلامی علیه اشغالگری آمریکا" به روند سیاسی عراق خواهند پیوست. انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.