جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که هر خطری متوجه وضعیت سلامت اسیران فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی شود، توافقنامه آتش‌بس را که میان گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی تحت نظارت مصر به امضا رسید، متوقف می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایسنا، یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی روز سه‌شنبه در اظهاراتی خاطرنشان کرد: هر خطری متوجه سلامت اسیران فلسطینی به ویژه اسیران اعتصاب غذا کننده در زندان‌های رژیم صهیونیستی شود، در توافقنامه آرام سازی اوضاع با دشمن صهیونیستی تجدیدنظر خواهیم کرد و تمامی مسوولیت‌های این مساله متوجه دولت عبری خواهد بود که همواره به طور خودسرانه اقدام به شکنجه اسیران می‌کند و حقوق و خواسته‌های آنان را نادیده می‌گیرد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خضر حبیب ضمن اشاره به وضعیت ناگوار اسیر سامر عیساوی که از 214 روز پیش در اعتراض به بازداشت موقتش دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است، تصریح کرد: در صورتی که هر خطری در زندان‌های صهیونیستی متوجه جان و سلامت اسیران شود، تمامی گروه‌های فلسطینی توافقنامه آرام سازی اوضاع با این رژیم را متوقف خواهند کرد.
حدود 1000 اسیر فلسطینی روز سه‌شنبه به منظور اعلام همبستگی با چهار اسیر فلسطینی که از ماه‌ها پیش در اعتراض به بازداشت مجدد و موقت خود دست به اعتصاب غذای نامحدود زده‌اند، اعتصاب غذا کردند.
طبق بیانیه باشگاه اسیر فلسطین، اسیرانی که روز سه‌شنبه به منظور اعلام همبستگی با دیگر اسیران دست به اعتصاب غذا زده‌اند از جنبش‌های حماس، جهاد اسلامی، جبهه خلق و جبهه دمکراتیک برای آزادسازی فلسطین هستند که هم اکنون در زندان‌های ایشل، ریمون و نفحه در داخل سرزمین‌های اشغالی به حبس کشیده شده‌اند.
از سوی دیگر، حبیب تاکید کرد که جنبش متبوعش در انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین و ریاست تشکیلات خودگردان مشارکت نخواهد کرد، اما در انتخابات شورای ملی که بالاترین قدرت در نظام سیاسی فلسطین به شمار می‌رود، مشارکت خواهد کرد.
جنبش‌های فتح و حماس در 17 ژانویه گذشته در قاهره بر سر فرمولی سازشکارانه در مورد پرونده‌هایی که شامل توافقنامه آشتی ملی می‌شوند به توافق رسیدند از جمله فعال‌سازی ستاد مرکزی انتخابات، آغاز گفت‌وگوها و رایزنی‌ها برای تشکیل دولت موقت و از سرگیری فعالیت‌های کمیته آشتی اجتماعی و آزادی‌های عمومی.
جنبش‌های فتح و حماس قرار است روز 27 ماه فوریه جلسه‌ای را در قاهره به منظور بحث راهکارهای تشکیل دولت وفاق ملی موقت که ماموریت آن زمینه سازی برای انتخابات مجلس قانونگذاری، تشکیلات خودگردان و شورای ملی خواهد بود، برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.