حجت الاسلام والمسلمین یار محمد رحمتی در مراسم تجلیل از پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور بیش از دوهزار تن از شخصیت‌های فرهنگی، اجتماعی، روحانیون، دانشجویان و مردم در کابل برگزار شد، مبارزات جاری در کشورهای اسلامی را منبعث از رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا حجت الاسلام والمسلمین یارمحمد رحمتی، در این مراسم که از سوی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان، برگزار شد گفت: ˈ عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگرفته از رهبری و مدیریت کامل حضرت امام خمینی (س) بود. چنانچه که وی یک شخصیت پرهیزکار و ذوب شده در امر الهی بود و براساس فرمان الهی حرکت کردˈ.
رحمتی با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) خاطرنشان ساخت کسانی می‌توانند اوامر و دستورات الهی را در جامعه پیاده کنند که سازشکاری و معامله‌گری نداشته باشند و با سرنوشت ملت خویش به خاطر منافع شخصی بازی نکنند.
وی افزود: اراده حضرت امام، بر نه شرقی و نه غربی بود و این موضع را به ملت‌ها عرضه کرد و با مجاهدین خلق (منافقین) و سایر قدرت‌های آن روز کنار نیامد و فقط شعارش خدا و استقلال جامعه اسلامی بود و قبل از اینکه وارد جامعه آن روز شود خود را ساخته بود.
رحمتی گفت: ˈحضرت امام خمینی برای ریاست و کسب قدرت سیاسی مبارزه نکرد؛ بلکه مبارزه ایشان خدمت به مردم و جهان اسلام بود و تاکید داشت به جای اینکه در جامعه به وی رهبر بگویند، بهتر است بگویند خادم ملتˈ.
این عالم دینی افزود، هر جامعه‌ای که استعداد مبارزه علیه ظلم و بی‌عدالتی را داشته باشد اما رهبری قاطع نداشته باشد به جایی نخواهد رسید و از سویی هم برادری، اخوت و یکدستگی ملت ایران با استفاده از فرمان امام خمینیˈرهˈ باعث شد؛ تا این ملت از زیر پرچم استبداد بیرون آمده و به یک انقلاب درخشان دست یابد.
وی ضمن تمجید از حرکت‌های مردم به رهبری حضرت امام خمینی (س) گفت: ˈ امروز به جرات می‌توان گفت تنها کشور اسلامی که در جهان مستقلانه عمل می‌کند و دست کشورهای غربی در آن دراز نیست، کشور جمهوری اسلامی ایران استˈ.
رحمتی با تاکید بر اینکه ملت ایران به رهبری امام خمینی، توانست دست و پای استعمارگران را از امور کشورشان قطع کند گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران نه تنها در این کشور محدود نمی‌شود؛ بلکه ثمره آن امروز در بیداری جهان اسلام هویداست.
وی افزود: تمامی حرکت‌های مردمی در کشورهای اسلامی علیه استبداد و بیدادگری بی‌تاثیر از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیست و قطعا کشورهای اسلامی زمانی می‌توانند به عزت و سربلندی خویش برسند که از دستورات حضرت امام خامنه‌ای مرجع عالیقدر پیروی نمایند.
وی در پایان افزود، ملت ایران همواره به دستورات رهبرشان گوش فرا داده و اطاعت نموده‌اند وهیچ وقت سستی به خود راه نداده‌اند. ملتی که در سال‌های دفاع مقدس از جمهوری اسلامی ایران در مقابل رژیم عراق دفاع کردند، شاهد این امر هستند و این خود بزرگ‌ترین درس برای امت اسلامی است.
در این مراسم با شکوه که با حضور جمع کثیری از مردم مسلمان افغانستان برگزار شد، حسینی مزاری رییس مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان و رییس خبرگزاری صدای افغان، ناصر جهانشاهی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و شمار دیگری از شخصیت‌های افغانستان حضور داشتند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.