یک استاد مسیحی دانشگاه ملی لبنان گفت: انقلاب اسلامی ایران، زاییده یک لحظه نبوده تا ما منتظر نتایج آنی وسریع آن باشیم و حرکت بیداری اسلامی در منطقه، نمونه کوچک از این انقلاب به رهبری امام خمینی (س) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران ˈجورج زکی الحاجˈ استاد دانشگاه ملی لبنان و ادیب و شاعر مسیحی لبنانی، در گفتگو با خبرنگار ایرنا در بیروت، با اشاره به فرا رسیدن سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران، امروز از لحاظ مفهوم و شکل، با تحرکات شورشی و نظامی برخی کشورها که هدفشان تنها رسیدن به قدرت است، تفاوت بنیادی و اصولی دارد.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران مفهوم کامل تلاش، تکاپو و حرکت به سوی پیشرفت، تعالی و اصلاح بوده و هدف از آن خدمت به مردم و امت اسلامی است.
الحاج با اشاره به اینکه انقلاب امام خمینی (س)، سبب حرکت و بیداری ملت های ستم دیده منطقه و جهان شده، تصریح کرد: انقلاب اسلامی، تغییر ریشه ای و اساسی در مفهوم انسان و جامعه ایرانی و نظام حکومتی در این کشور ایجاد کرده است.
این شخصیت برجسته مسیحی لبنان تأکید کرد: انقلاب امام خمینی (س)، انقلاب سیاسی در معنای مصطلح و محدود خود یا یک انقلاب دینی به معنی رایج در نزد مردم نیست، بلکه انقلاب اسلامی، انقلابی به گستردگی بشریت در امتداد تاریخ است.
وی با اشاره به حمایت بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از مساله فلسطین، اظهارکرد: انقلاب اسلامی ایران، در کنار مستضعفان جهان و مردم مظلوم و ستم دیده فلسطین قرارگرفته تا از حقوق آنها، بویژه بازگشت به وطن خود دفاع کند، چرا که فلسطین متعلق به همه مسلمانان و مسیحیان جهان است.
الحاج همچنین در رابطه با حمایت های ایران از لبنان، گفت: حمایت ایران از مقاومت لبنان صرفا به خاطر شیعی بودن حزب الله نیست، بلکه باید دانست که ایران از تمام طوایف و مذاهب لبنانی به طور یکسان حمایت می کند.
وی ادامه داد: ایران در حالی در کنار حقوق امت عربی و اسلامی قرار گرفته و از آنها حمایت می کند که برخی کشورهای عربی همچنان نسبت به تجاوز بیگانگان به حقوق ملت های خود سکوت کرده اند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.