مراسم جشن ایام الله دهه فجر و سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران روز جمعه در مدرسه امام خمینی (س) در پرتوریا ، پایتخت آفریقای جنوبی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا، در این مراسم که محمد فرجی سفیر، روسا و کارکنان نهادهای جمهوری اسلامی ایران و خانواده های آنان حضور داشتند ، دانش آموزان علاوه بر اجرای سرود، دکلمه و برنامه های سرگرم کننده، مقاله هایی را در ارتباط با دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی قرائت کردند.
محمد فرجی در این مراسم که با قرائت قرآن مجید و اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد ؛ ضمن تبریک فرا رسیدن سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، خطاب به کارکنان نهادهای ایرانی و خانواده های آنان گفت : باید با عملکرد و رفتارمان حاملان ارزنده ای برای پیام انقلاب اسلامی و نمایندگان و سفرای خوبی برای کشورمان باشند.
وی اضافه کرد: همه باید با خلوص نیت و با همفکری و وحدت و سعی هر چه بیشتر، تلاش کنیم ماموریت محوله را بخوبی به پیش ببریم و طوری نباشد که شرمنده مردم، انقلاب و شهدا شویم .
محمد فرجی ؛ با اشاره به نقش سترگ امام خمینی (س) در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: رهبری خردمندانه امام خمینی (س) و تدابیر هوشمندانه ایشان و نیز حضور مردم در صحنه از مهم ترین عوامل پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی در ایران بوده اند.
وی گفت: انقلاب اسلامی در زمانی به وقوع پیوست که نظام کمونیستی به بن رسیده بود و نظام لیبرالی ناتوان درحل مسایل و مشکلات جوامع غربی بود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با مهم برشمردن مطالعه ابعاد انقلاب اسلامی از سوی دانش آموزان، بر تربیت درست و تقویت روحیه معنوی آنان تصریح کرد.
به مناسبت دهه مبارک فجر، همچنین نمایشگاه نقاشی از سوی دانش آموزان با سوژه انقلاب اسلامی، در مدرسه امام خمینی (س) پرتوریا برپا شده است.
مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نیز پنجشنبه شب گذشته در پرتوریا پایتخت آفریقای جنوبی برگزار شد .
در این مراسم که در محل ˈکانتری کلاب ˈ برگزار شد، ˈموسیما گابریل سوخاله ˈ وزیر مسکن آفریقای جنوبی، شمار زیادی از سفرا و دیپلمات های خارجی ، نمایندگان شرکتها و مراکز اقتصادی ، نخبگان علمی و فرهنگی و رسانه ای آفریقای جنوبی، روسا و کارکنان نهاد های ایرانی و ایرانیان مقیم و خانواده های آنان ، حضور داشتند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.