همزمان با نهمین روز دهه مبارک فجر، جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی،در رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو در این مراسم گفت:زمانی که به دین و معنویت در جوامع بشری بی توجهی می شد، انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (س) به پیروزی رسید.
ˈ محسن پاک آیین ˈ افزود: در مقطعی که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید ، ادیان غیرالهی در بسیاری از کشورهای جهان حاکم بودند و حتی خیلی ها علنا با دینداری و معنویت در جوامع بشری مخالفت می کردند.
به گفته وی، در این زمان بود که با توجه به آموزه های قرآنی و دینی ، انقلاب اسلامی ایران به رهبری یک مرجع بزرگ دینی به پیروزی رسید.

وی اظهارداشت: با پیروزی انقلاب اسلامی استکبار جهانی و قدرتهای بزرگ، وابسته به شرق وغرب تلاش کردند تا آنجا که می توانند ازپیشرفت های انقلاب اسلامی ایران جلوگیری کنند، اما آنها نتوانستند به این اهداف خود برسند.
وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران یادآورشد: پس از سی و چهار سال هم اکنون انقلاب اسلامی ایران در بخش های مختلف به پیروزی های زیادی دست پیدا کرده است به طوری که هم اکنون فرهنگ وهنر ایرانی در جهان ، به جایگاه مهمی رسیده است.
همزمان با جشن سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خانه فرهنگ شهریار باکو، آخرین دستاوردهای علمی، پزشکی، هنری ، صنعتی و اقتصادی در نمایشگاهی در حاشیه این مراسم به نمایش در آمد. در ادامه این مراسم گروه های مختلف هنری برنامه های متنوع فرهنگی هنری و تئاتر عروسکی را در سالن اجتماعات خانه فرهنگ شهریار اجرا کردند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.