حجت الاسلام سید محمد طاهر مدرسی، از مجاهدان و نویسندگان افغانستان گفت: انقلاب اسلامی که اثرات مثبت و مفیدی برای ایران و جهان داشت، امانتی بسیار ارزنده در دست مردم ایران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا، این مجاهد و نویسنده افغانستان روز شنبه با تشریح ابعاد سیاسی،عبادی شخصیت حضرت امام خمینی(س) به خبرگزاری ˈصدای افغانˈ گفت:انقلاب اسلامی ایران اکنون امانتی در دستان ملت ایران است و ما مردم افغانستان از آنها انتظار داریم برای اعتلا و گسترش این نظام مقدس تلاش کنند.

مدرسی با تاکید به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران باعث شد که طرح ها و نقشه های ابرقدرت های شرق و غرب با شکست روبرو شود، به فضایل و ویژگی های مختلف امام خمینی (س) اشاره کرد و گفت:ایشان از نظر فقهی یک دانشمند و کارشناس بی نظیر در جهان اسلام بود و با اینکه رهبری و مرجع تقلید شیعیان جهان را بر عهده داشت ،ولی با زیز نظر داشتن تمامی تحولات سیاسی جهان اسلام ،آنها را تجزیه و تحلیل می کرد.
مدرسی افزود:ˈحضرت امام(س) با بصریت عمیق و سیاست سالم اسلامی خود، تحولات کشورهای اسلامی را دنبال می کرد و در راه حق، مصمم و با اراده بود و هیچگاه حتی در زمان تبعید نیز دست از مبارزات برنداشتˈ.
وی ورود پیروزمندانه امام به ایران را در سال 57 و سنگ بنای جمهوری اسلامی ایران را یک حرکت تاریخی اسلامی توصیف کرد و گفت :امام خمینی توانست عظمت و شکوه یک دولت مستقل اسلامی، بدون وابستگی به خارج را به جهانیان نشان دهد.
مدرسی درباره تاثیر شخصیت امام (س) و انقلاب اسلامی ایران بر جهاد مردم افغانستان علیه ارتش سرخ شوروی سابق نیز گفت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری مردی فرزانه و دوراندیش چون حضرت امام نه تنها بر پیروزی انقلاب اسلامی افغانستان تاثیرگذار بود؛ بلکه بر کل جهان اسلام تاثیر گذاشت که تاثیرات آن تاکنون نیز قابل رؤیت است.
این عالم دینی، پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن 57 را سرآغاز انقلاب اسلامی مردم افغانستان دانست و گفت که حرکت مردم افغانستان چهار روز پس از انقلاب ایران، نشان از تاثیر فراوان و روحیه بخش پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی بر جهاد مردم افغانستان است.
مدرسی با تاکید بر اینکه در جهاد اسلامی افغانستان، شیعه و سنی در یک جبهه و کنار هم می جنگیدند، عنوان کرد:یکی از هدایا و دستاوردهایی که حضور و شخصیت امام خمینی(س) بر جهاد مردم افغانستان داشت ،وحدت بین شیعه و سنی بود که مهم ترین عامل پیروزی مردم افغانستان در برابر متجاوزان می باشد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.