مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اکثریت آراء قطعنامه‌های مهمی در حمایت از بازگشت آوارگان فلسطین و پرداخت غرامت به آنها تصویب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از فارس، مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نشست دیروز سه‌شنبه خود با اکثریت آراء قطعنامه‌هایی در حمایت از قطعنامه شماره 194 مربوط به حق بازگشت آوارگان فلسطینی، پرداخت غرامت و احقاق حقوق و مایملک آنها به تصویب رساند.

بر اساس این گزارش این قطعنامه‌ها بر غیرقانونی بودن شهرک‌سازی و ضرورت توقف فوری آن و این‌که توافقنامه ژنو سال 1949 به اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی نیز مربوط می‌شود، تاکید دارد.

تعداد کشورهایی که به این قطعنامه‌ها رأی مثبت دادند بین 169 تا 173 کشور و تعداد مخالفان نیز بین یک تا 6 کشور بود.

در خصوص قطعنامه‌ای که بر قطعنامه 194 مجمع عمومی تاکید داشت، اسرائیل تنها طرفی بود که به این قطعنامه رأی منفی داد و آمریکا و کانادا نیز به همراه اسرائیل به دیگر قطعنامه‌ها رأی منفی دادند.

بنابر این گزارش تصویب قطعنامه‌ای با اکثریت 169 رأی موافق و 6 مخالف درباره غیرقانونی بودن شهرک‌سازی به منزله پاسخ مستقیم و قاطع جامعه جهانی به همه فعالیت‌های شهرک‌سازی اسرائیل از جمله اعلام ساخت 3‌هزار واحد مسکونی در منطقه موسوم به «E 1» و احداث 1500 واحد در قدس شرقی است که دیروز اعلام شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.