به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبر جماران به نقل از فارس، «محمد ادیب» یکی از اساتید برجسته از کشور هند در اجلاس جهانی اساتید دانشگاه‌ها و بیداری اسلامی ضمن تأکید بر نقش ایران در بیداری اسلامی تأکید کرد که آیت‌الله خمینی، پرچمدار جهان اسلام بود که با رهبری انقلاب اسلامی ایران جهان اسلام را بیدار کرد و نه تنها رهبری ایران بلکه رهبری کل جهان را برعهده داشت.

وی تأکید کرد که امام خمینی ظرفیت‌های جهان اسلام را به آنها یادآوری کرد، ادیب تصریح کرد: بعد از 1400 سال از رهبری حضرت محمد‌(ص)، انقلاب ایران گام بزرگی در جهت بیداری اسلام برداشت و مسلمانان پس از انقلاب ایران فهمیدند که باید میراث و فرهنگ گذشته خود را احیا کنند و بعد از انقلاب ایران، جنبش های اسلامی بیدار شدند و کشورهای غربی واکنش نشان دادند.

ادیب در خصوص واکنش غرب به بیداری اسلامی گفت، آنها نتوانستند بین عدالت و بی‌عدالتی تفاوت قائل شوند، ایران روی مسئله بیداری اسلامی بسیار کار کرده است و ایده‌های بسیار خوبی ارائه داده است و در واقع ایران برای بخش‌های مختلف جامعه ایده دارد. ایران اصول حرام و حلال را ایجاد کرد و این در حالی است که غرب به دنبال جنگ و استعمار و استثمار کشورهای جهان و جهان اسلام بودند.

وی ادامه داد: غرب تحت مدرنیته می‌خواست جهان اسلام را تحت سلطه خود درآورد و امام خمینی که همواره به دنبال بیداری اسلامی بود، پیام جدیدی برای جهان اسلام آورده است.

این استاد دانشگاه هند، تصریح کرد: اسلام دین برادری و برابری است و غرب می‌خواست مسلمانان را از ریشه‌های خود دور کند اما ما به خاطر بیداری اسلامی در جهان، شاهد رشد سریع اسلام در جهان هستیم.

به عقیده وی، یهودیان، آمریکا و صهیونیست‌ها می‌خواهند با سلطه خود بر جهان، نظام سرمایه داری را به جهان تحمیل کنند و ارزش‌های اسلامی را تضعیف کنند.

این استاد دانشگاه سپس با اشاره به اهداف غرب برای تضعیف جهان اسلام گفت: اوج ددمنشی آمریکا همان حملات 11 سپتامبر بود که آنها تلاش کردند با این سناریو، جهان اسلام را تحت تأثیر قرار دهند و به جهان اسلام بقبولانند که ارزش‌های انسانی در غرب نهفته است اما آنها هیچ وقت در عمل نتوانستند نشان دهند که پرچمدار جهان هستند.

ادیب تصریح کرد: آمریکا در بین سال‌های 2004 تا 2012 انسان‌های بی‌گناه زیادی را در عراق و افغانستان کشت و بر این اساس امروز آمریکایی‌ها تحت عنوان کشتن گروه‌های تروریستی، بسیاری از مردم بی‌گناه را می‌کشند و کل منطقه را به آسیب کشانده‌اند. آنها به هیچ عنوان به زندگی مردم عراق و افغانستان و به رشد و آموزش آنها اهمیت نمی‌دهند.

وی ادامه داد: اولین کاری که آمریکا می‌خواست انجام دهد این بود که جلوی اسلامی شدن و ارزش‌های اسلامی شدن جهان را بگیرد و مانع پیشرفت دینی شوند که سیاست‌ها و خود آنها را به چالش می‌کشد.

این استاد دانشگاه در خصوص نقش ایران در بیداری اسلامی گفت: ایران، اولین کشوری بود که نشان داد که غرب نمی‌تواند مقابل ارزش اسلامی بایستد.

آمریکا به دنبال فروش سلاح است و به دنبال حقوق بشر و آزادی بشر و تمدن نیستند. آنها با کشتن مردم بومی آمریکا، تمدنی را ایجاد کردند که بر ویرانه همان مردم بومی آمریکا نهاده شده بود.

وی گفت: آمریکا تلاش کرده است تا سلطه خود را برجهان افزایش دهد، دیگران را تحت سلطه خود دربیاورد، بر جنایات صهیونیست‌ها چشم پوشیده است و به کسی اجازه نمی‌دهد صهیونیست‌ها را متهم کنند و همچنین به کسی اجازه نمی‌دهند درباره صلح صحبت کند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.