کشته شدن دست کم 30 فلسطینی بر اثر حملات هوایی روز دوشنبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه باعث شد آمار قربانیان فلسطینی این حملات طی شش روز گذشته از 100 کشته و 850 زخمی بگذرد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از شفقنا، حملات وحشیانه روز دوشنبه جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه دست کم 30 کشته و 25 زخمی بر جای گذاشت تا آمار قربانیان فلسطینی این حملات که از روز چهارشنبه هفته گذشته آغاز شده، به دست کم 105 کشته و بیش از 854 زخمی برسد.

در همین راستا، خبرنگار شبکه "اسکای نیوز عربی" در نوار غزه گزارش داد که بمباران برج "الشروق" در مرکز شهر غزه که مقر تعداد زیادی از رسانه ها و سازمان های اطلاع رسانی به شمار می آید، کشته شدن رامز حرب، از فرماندهان گردان های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و صاحب یک شرکت رایانه ای محلی و زخمی شدن هفت تن دیگر را به دنبال داشته است.

این در حالی است که جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی در روز شنبه نیز همین برج را مورد هدف قرار داده و به طبقه های فوقانی آن آسیب رسانده بود.

حملات روز دوشنبه جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه باعث کشته شدن سه تن دیگر از اعضای گردان های قدس شده است.

این در حالی است که جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی طی روز دوشنبه منطقه "النصیرات" در مرکز شهر غزه را دو بار بمباران کرده و چهار فلسطینی را به قتل رساندند، بمباران اردوگاه "البریج" در مرکز نوار غزه نیز به کشته شدن دو فلسطینی منجر شد.

در همین حال، "اشرف القدره"، سخنگوی وزارت بهداشت دولت مردمی فلسطین در نوار غزه اظهار کرد: بر اثر بمباران یک منزل مسکونی در محله "زیتون" در شهر غزه از سوی جنگنده های اسرائیلی، یک کودک پنج ساله، دو زن و یک مرد کشته شدند.

در حالی که جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه مرکز پلیس "عباس" در شهر غزه، دومین مقر بزرگ نیروهای پلیس فلسطینی در نوار غزه را مورد هدف قرار داده و آن را به صورت کامل نابود کردند، ناوهای این رژیم نیز اقدام به گلوله باران نوار غزه کردند.

در همین حال، گروه های مقاومت فلسطینی روز دوشنبه نیز به پرتاب موشک ادامه داده و منطقه جنوبی سرزمین های اشغالی را با 9 موشک مورد هدف قرار دادند، اما این اقدام تلفات جانی در میان صهیونیست ها بر جای نگذاشت.

با این حال، برای نخستین بار طی شش روز گذشته گردان های "قدس" توانستند شهر "بات یام" در شمال "تل آویو" را با موشک "فجر 3" با برد بیش از 80 کیلومتر را مورد اصابت قرار دهند، ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که سیستم دفاع موشکی "گنبد آهنین" توانسته چهار موشک پرتاب شده به سوی "تل آویو" را مورد هدف قرار داده و در هوا منفجر کند.

در همین حال، اصابت پنج موشک فلسطینی به شهر "بئر السبع" باعث به صدا درآمدن آژیرهای خطر در این شهر صهیونیست نشین شده و اصابت یک موشک به شهرک "اوفاکیم" در جنوب سرزمین های اشغالی نیز به زخمی شدن 20 صهیونیست منجر شد.

لازم به ذکر است که ارتش رژیم صهیونیستی از روز چهارشنبه گذشته و در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در سرزمین های اشغالی در ماه ژانویه آینده، حملات ددمنشانه هوایی خود به نوار غزه را به بهانه جلوگیری از پرتاب موشک از سوی گروه های مقاومت فلسطینی به شهرک های صهیونیست نشین آغاز کرده و در نخستین گام "احمد الجعبری"، فرمانده برجسته جنبش حماس را مورد هدف قرار داده و به قتل رساند.

طی شش روزی که از آغاز این حملات وحشیانه می گذرد، جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی بیش از هزار بار نوار غزه را بمباران کرده و علاوه بر ساختمان های متعلق به جنبش حماس، منازل مسکونی را نیز مورد هدف قرار داده و با خاک یکسان کرده اند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.