دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین تاکید کرد که ادعای وجود دموکراسی در بحرین شرم آور است و نظام آل خلیفه هیچ گاه نمی‌تواند در برابر مردم بایستد و پیروزی از آن ملت بحرین است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام شیخ علی سلمان، خطیب جمعه قفول و دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین در دیدار شب گذشته با ساکنان منطقه المحرق این کشور با اشاره به اینکه مقدمات گفت وگو با نظام فراهم نیست، گفت: تاکنون هیچ اقدام عملی و جدی برای مذاکره و گفت وگو جود نداشته است و همه سخنانی که در این زمینه شنیده شده اند تنها گفته هایی بوده اند که به مرحله عمل نمی رسند.
وی درباره عملکرد رسانه های آل خلیفه، تصریح کرد: رسانه های رسمی و شبه رسمی نظام هیچ صداقتی ندارند و شهروندان نمی‌توانند آنچه در این رسانه‌ها منتقل می‌شوند را بپذیرند.
حجت الاسلام سلمان درباره دیدار سفرای کشورهای مختلف از جمعیت الوفاق اسلامی، اظهار داشت: سفرای کشورهای خارجی در ماه مبارک رمضان از جمعیت الوفاق بازدید می‌کنند، ما با سفرا و حکومت‌های مختلف دیدار می‌کنیم تا بتوانیم اصلاحاتی را که می‌تواند مشکلات کشور و شهروندان را جبران سازد را انجام دهیم.
خطیب جمعه قفول از مواضع دوگانه کشورهای غربی در قبال انقلاب ملت بحرین انتقاد کرد و افزود: خواسته‌های ملت بحرین برای غرب کاملا روشن و آشکار است و تاکید بر توقف جنایت‌های آل خلیفه از سوی غرب وجود دارد، اما این موضع در زمینه سیاسی تفاوت دارد و غربی ها از نظام بحرین حمایت می‌کنند و با توجه به مصالحی که دارند به نظام فشار وارد نمی آورند.
وی شکست ملت از نظام را غیرممکن خواند و تاکید کرد: هنگامی که از قدرت سخن می‌گوییم قدرت گروه های سیاسی را مدنظر قرار نمی‌دهیم، بلکه از قدرت ملتی سخن به زبان می‌آوریم که همواره از طاغوت قوی تر است و نظام نمی‌تواند آنان را شکست دهد.
دبیرکل جمعیت الوفاق، دموکراسی خواندن نظام بحرین را شرم آور دانست و بیان داشت: شگفت آور است که نظام ادعا می کند که بحرین کشوری دموکراسی است، اما عمر حکومت در این کشور به 42 سال می‌رسد، ما خجالت می‌کشیم که به جهانیان بگوییم دموکراسی بر کشور ما حاکم است.
شیخ علی سلمان برادامه اعتراضات مسالمت آمیز تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: راهپیمایی و اعتراضات در گذشته که عادی بوده و هم اکنون که ممنوع شده تنها گزینه ما به شمار می‌آید. به خانه‌های خود بازنمی‌گردیم و تا تحقق کامل خواسته هایمان به مبارزه ادامه خواهیم داد.
وی در پایان یادآور شد: در همه مناطق بحرین خصوصا پایتخت به راهپیمایی می‌پردازیم و هیچ گاه به نشستن در خانه تن نخواهیم داد، نظام آل خلیفه دشمن شیعیان و سنی‌هاست و با اسلام گرایان میانه خوبی ندارد و تنها در پی اینست که به صورت انفرادی در قدرت باقی بماند.

منبع: رسا
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.