به منظور وحدت بیشتر میان گروه های شیعی پاکستان و نیز ایجاد یک پایگاه مشترک برای شیعیان ،سازمان‌ها و گروه های شیعی این کشور با تشکیل "شورای همبستگی کویته" موافقت کردند.
به منظور وحدت بیشتر میان گروه های شیعی پاکستان و نیز ایجاد یک پایگاه مشترک برای شیعیان سازمان‌ها و گروه های شیعی این کشور با تشکیل "شورای همبستگی کویته" موافقت کردند.این تصمیم در پی نشستی که در آن بیشتر رهبران و چهره‌های شیعه پاکستان حضور داشتند ، اتخاذ شد.
در این جلسه که در منطقه "عیدگاه هزاره" شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان برگزار گردید ،سردار "سعادت‌علی" به عنوان رئیس این شورای همبستگی کویته معرفی شد.
تعهد شرکت کنندگان در این جلسه به حمایت از همه تصمیمات این شورا و کنار گذاشتن اختلاف سلیقه‌ها از دیگر مصوبات این نشست بود.
سران گروه ها و احزاب شیعی پاکستان همچنن خواستار اعلام طرحی برای مقابله با کشتار شیعیان "هزاره" و نیز رفع محدویت ها و مشکلات پیش روی شیعیان در این کشور شدند.
این نشست با حضور رهبران مطرح جامعه شیعی پاکستان از جمله: "ابراهیم هزاره"، "طاهر هزاره"، "علامه سید هاشم موسوی"، "سرگرد نادرعلی"، "داوود آقا"، "عامرعلی" و دیگر بزرگان و رهبران شیعه برگزار شد.
این نشست در حالی تشکیل می‌شود که شیعیان پاکستان طی ماه‌های اخیر آماج حملات گروه‌های تروریستی و افراطی قرار گرفته‌اند و تعداد زیادی از آنان در شهرها و ایالت مختلف پاکستان از جمله "گلگیت" و بلوچستان قتل عام شدند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.