به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران، روز 14 خردادماه در مینسک و در دانشگاه بن ت او برگزار شد. به گزارش بخش رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در مینسک، این کنفرانس که با حضور حجت السلام و المسلمین آقای سید محمد باقر علم الهدی استاد دانشگاه امام صادق ( ع )، سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران ،رایزن علمی سفارت ایران ، ابوبکر شعبان اویچ مفتی اعظم بلاروس، میرزاخان مهراب اف امام جماعت مسجد اهل البیت و نماینده حزب الله در بلاروس و جمعی از علاقمندان و پژوهشگران شخصیت و اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، آیت الله علم الهدی در سخنانی بر شناخت هر چه بیشتر شخصیت امام خمینی در همه ی ابعاد تاکید و به تبیین ویژگی ظلم و استکبار ستیزی حضرت امام پرداختند.

ابوبکر شعبان اویچ مفتی مسلمانان مینسک نیز طی سخنانی به نامه تاریخی و الهی حضرت امام خمینی (ره) به گورباچف و پیش بینی اضمحلال کمونیسم اشاره و با مقایسه انقلاب اسلامی ایران با انقلاب انگلستان و سایر انقلابهای جهان آن را تجربه موفق و قابل تعمیم برشمرده و ضمن برشمردن پیشرفت ها ی علمی و صنعتی جمهوری اسلامی ایران ویژگی اصلی انقلاب ایران را خدمت به بشریت دانستند .

در ادامه خانم ایرینا کرینکو یکی از دانش آموزان زبان فارسی دانشگاه اینیاز به قرائت مقاله ای درخصوص نقش و جایگاه زن در اسلام و از دیدگاه حضرت امام پراخت و نکات جالبی را در این خصوص مطرح نمود.

پویا فاضلی یکی دیگر از دانشجویان ایرانی مقیم بلاروس ابیاتی از غزلهای حضرت امام را به زبان روسی برای حضار قرائت کرد.

در ادامه این کنفرانس ، میزگردی با حضور آیت الله علم الهدی استاد دانشگاه امام صادق (ع) ،سفیر جمهوری اسلامی ایران، رایزن علمی سفارت ایران ، ابوبک شعبان اویچ مفتی اعظم بلاروس ، میرزاخان مهراب اف امام جماعت مسجد اهل البیت و نماینده حزب الله در بلاروس برگزار و حضار سئوالاتی در خصوص شخصیت علمی امام خمینی مطرح و پاسخهایی از سوی حضار در میزگرد ارائه گردید .

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.